Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen tükörreflexes fényképez...

Milyen tükörreflexes fényképezőt érdemes venni?

Figyelt kérdés

olyan kb 150 ezer ft-ot szeretnék rá költeni (objektívvel)

nagyjából mindenre szeretném használni de legjobban a természetfotózás és a lovak/lovasok fotózása érdekel

kérem csak olyan válaszoljon aki ért is hozzá


2016. jún. 13. 15:58
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
nézegettem és Canon vagy Nikon jobb? minőség illetve színek szempontjából
2016. jún. 13. 16:04
 2/32 acelsziv ***** válasza:
45%
Nem fogsz különbséget tapasztalni. Ennyiért mindkettőt kapni és nem csak 18-55 -ös obival.
2016. jún. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 acelsziv ***** válasza:
45%

Egyébként: [link]

Ha nem feltétlen DSLR -t akarsz, hanem egy olyan gépet ami kb egyenértékű vele. Ez tényleg kijön annyiból.

2016. jún. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
33%
Belépő kategóriában mindegy hogy nikon canon pentaxot veszel tükrösnek de ha kezdő vagy én a helyedben egy milc gépet vennék aztán ha érdekel a dolog akkor kiépíteni egy tükrös rendszert.
2016. jún. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
évek óta fotózok kompakt gépekkel és mindenképp tükörreflexeset akarok
2016. jún. 13. 20:15
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

Felejtsd el a MILC-eket, csak azok próbálják népszerűsíteni, akikre rásózták és most nem tudnak továbblépni. :)

Vagy nem akarnak...


Válassz Canont vagy Nikont, teljesen mindegy. Mindegyiknek van kis előnye a másikkal szemben, de semmi komoly.


Azért dslr és azért ez a két márka, mert nagyságrendekkel több kiegészítőt találsz hozzájuk akár újonnan, akár használtan, nem csak két-három objektív közül "válogathatsz".

2016. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Hát ki ért hozzá? Mondjuk Robert Capa? Lehet, hogy lófotózásban ő sem volt olyan jó. :)


Kb 10-15 éve mindenkinek az volt a véleménye, hogy az autofókusz gyorsaságában a Canon jár élen. Akkoriban a sport világversenyeken a fotósok mind Canonnal nyomultak. Ma igazából annyira nem érdekel a téma, mert én akkor leragadtam a Canonnál, így váltani nagyon fájdalmas lenne. Azonban pont e fájdalom még szóba kerül alább. :D

Ami más szemszögeket érint, sokak szerint Canon objektívben ugyanazt a minőséget olcsóbban lehet megkapni, mint Nikonban. A többi gyár gépeit én csak akkor venném, ha erős érzelmi vagy egyéb indokok szólnak mellette, mert a kiegészítők választéka az Canonnál és Nikonnál óriási. Másnál meg vagy szűkös, vagy elégséges.

Sajnos akárhogy is igyekszel leragadni egy választásnál, ez nem szokott sikerülni a bolygólakók nagy százalékánál. Az ember megkívánja a nagyobb gyújtótávolságot (telés témáknál sajnos áll a mondás, miszerint mindig jól jönne még egy kis gyútáv...), aztán kéne nagy fényerő, hogy a fedelesben is készülhessen kép, aztán egy új váz, mert jobban tűri a magas ISO-t...

Így aztán én úgy gondolom, hogy ennyi pénzért nem fog sikerülni.

Ha Canonról beszélnénk, akkor azt mondanám, váz majdnem mindegy, a kétszámjegyesekből, objektív meg az 55-250-es. Ez kb kimeríti a keretet, tavasztól őszig használható kültéren. Lóra. Tájképre nem annyira. Meg a szobában se népes pereputtynál.

Ja, és nem árt megtanulni valami képszerkesztőt, no persze előtte megvenni, emrt a gyengébb tekkknika több utómunkát követel, és akkor a RAW fényképezés jobb alap.

A magyar lovasfotósoknál szerintem a Canon-Nikon arány 60-40 %, és tudok egy Sonyt használóról. :)


Aztán te voltál az, aki feltett már kérdést lovasfotózás ügyben, majd mikor írtam valamit, a füle botját se mozgatta? :D

2016. jún. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
9%

Nikon: magasabb dinamikatartomány

Canon: olcsóbb objektívek, jobb videó készítés

2016. jún. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Ebben az árkategóriában kábé mindegy, hogy mit veszel, senki se fogja észrevenni a nüansznyi különbségeket, amiken legfeljebb a két tábor elvakult fanatikusai vitatkoznak. Amúgy a helyedben csak akkor vennék DSLR-t, ha tervezed még a későbbiekben a fejlesztést, új optikák vásárlását. Ha nem, akkor bridge gép jobban megéri. Egy 18-55-öst fél éven belül megunsz, és látványosak lesznek a korlátai.
2016. jún. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
18-55 kb. semmire sem jó.
2016. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!