Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvőre legjobb objektívek...

Esküvőre legjobb objektívek Nikon géphez?

Figyelt kérdés

Még hobbiból fotózok, most tanulgatok, hogy minél jobb legyek és majd én is ezzel szeretnék foglalkozni.

Idáig a 18-55 mmes kit és egy manuális obim van.

Az ismeretségi körünkben van egy profi fotós, aki megengedte,hogy mellette tanuljak, így esküvőn, keresztelőn, ilyen 'másodlagos' fotós lehetek.

Szeretnék venni minimum 2 obit, amit használhatok. Most sikerült megszereznem rájuk a pénzt, és meegvenném minél előbb,mielőtt még elkölteném másra.

A számokkal nem igazán vagyok tisztába az obiknál, ezért nem tudom eldönteni melyik lenne a legjobb, minőségileg is , ebbben szeretném kérni a ti segítségetek.

Egy 50mm-es fix mindenképp?


2016. jún. 24. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

"A számokkal nem igazán vagyok tisztába az obiknál"


Nem kell neked semmilyen objektív. Tanulj, tanulj, és még többet tanulj, mert amíg ilyen egészen alapvető dolgokkal nem vagy tisztában, mint "a számok az obiknál", addig teljesen felesleges esküvőre menned fotózni.


Mellesleg, zárójelben: ha van egy ismerősöd, akivel elég jóban vagy ahhoz, hogy mellette inaskodj, akkor igazán megkérdezhetnél tőle pár apróságot, például a számokat az obikon, meg hogy mégis milyen objektíveket ajánlana neked ő, a profi.


Vagy nem vagytok beszélőviszonyban?


Vagy nincs is ismerős?

2016. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Én is azt mondanám, hogy kicsit okosítsd még magad, mert az alap, hogy tisztában vagy az objektíven lévő számokkal, ha már ezzel akarsz foglalkozni.

Márrészt tényleg nem utolsó ötlet a profitól tanácsot kérni, ha már vele fogsz fotózni.


Harmadrészt egy fix 35-tel és egy fix 85-tel elég jól el vagyok látva. A többi már csak látásmód, tehetség, és némi technikai tudás kérdése. (mondjuk nem árt egyes esetekben egy vaku sem). Ja, ez a két obi FF szenzorral nézve jó felállás, ha neked nem olyan géped van, vedd figyelembe a szorzót.

2016. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Amit én megtanultam a fényképezésről, az két dolog:

- a géped és az objektív nem fontos, csak az a lényeg, te magad hogyan látod, és láttatod a dolgokat

- tanulás és kellő alázat nélkül nem fog menni.

2016. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, szerintem ezt a gép meg az objektív nem fontos dumát azok nyomatják, akiknek nincs pénzük jobbra. Vajon a profik miért nem kiobival bohóckodnak? Talán mert nem annyira mindegy, mit csavarsz a gép elejére. Főleg akkor nem, ha pénzt kérsz a szolgáltatásért.
2016. jún. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Háát ezek alapján ne vegyél semmilyen obit. Komolyan ilyen kérdés után ezzel akarsz foglalkozni?

Milyen a manuális obi? Az mit jelent?

A 18-55-es eskövőn nagyon kevés lesz. Kb. semmire nem jó. A fix 50-est ritkán fogod használni, mert azzal igazán jól csak néhány méteres távolságban fogsz tudni képet csinálni. Esküvőre kell valami komolyabb tele (telezoom) is. Illetve kell rendes vaku. Az sem lesz két fillér.

És amit az előttem lévők írtak, miért nem az ismerősödöet kérdezed, hogy mit ajánl?

2016. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és tudom, jogos amit mondtok.

Tanulási folyamatban vagyok, a számok nem értése pedig azt jelenti,hogy ami utánuk van pl a G meg ilyen-olyan jelzéseket.

Azt már tudom,hogy melyik obi milyen, pl a 55-200/300 az zoom meg ilyesmi.

Csak azt nem tudom,hogy melyik a legmegfelelőbb erre a célra. Tudom,hogy a fix obik a legjobbak a portréra, de mivel nincs tapasztalatom, nem tudom melyiket vegyem, ami a legjobban megállja a helyét. És azt meg nem akarom,hogy kiadjam a pénzem egy olyanra ami nem is a legjobb a célra.

A fotós azt mondja,hogy ő nem mond konkrét obit, olvasgassak és válasszak majd én,amilyet szeretnék.

Én meg tőletek azt vártam,hogy ha van tapasztalatotok,ajánlotok majd konkrét obit, támadás helyett.

2016. jún. 24. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy esküvő esetében nem lehet egy objektívvel megúszni. Annyiféle helyzet adódik, illetve a te stílusodon is múlik, hogy mit használsz.

Van, aki szereti a telét, én még sosem használtam 100mm-nél többet. Van, aki szokott akár halszemmel is csinálni képet.

Ha mindenképp egy obival akarod kezdeni, akkor valami minőségi zoomot vegyél (pl 24-70 2.8). De nem árt egy fix obi, pl 85mm.

De ez megint csak egy vélemény, egy stílus. Más azt mondaná, hogy 70-200 2.8, plusz 35mm.

Szóval ezt neked kell kitapasztalni, hogy mi illik hozzád.

2016. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi kommentelgetőt, én leírom a saját tapasztalatom.

Én is így kezdtem. Én én sem voltam tisztában a számokkal.

Egy fix 50 mm-ert vettem énis első obimnak úgymond mert a kit- 18-55öt a géphez adták.

Na akkor kezdtem el tisztában lenni a számok jelentőségével illetve azzal hogy kipróbáltam más obikat. Én vizuális típus vagyok. Nekem a számok és a leírás hiába olvastam nem fogtam fel amíg nem a saját kezemmel, exponálásommal és kép visszanézésével értettem meg az összefüggést. Szóval egy fix 50-essel nem nyúlsz mellé kezdésnek. Az alap obi, és tényleg az. 1.4-es fényerővel (minél kissebb a szám annál jobban "mossa a hátteret) gyönyörű fotókat készíthetsz. Én első esküvőimet kompletten fix 50-el csináltam végig :D

És baromi jók lettek a fotók.


Sokféle ember típus van, én imádtam fix-el is fotózni esküvőt, de most zoom obikkal teszem ezt. Illetve vegyítem néha, a helyzettől függően. És nem kizárt hogy váltok megint. Ezek nem szabályok. Mint ahogy az sem hogy a festő milyen márkájú ecsettel fest. A végeredmény a lényeg, az eszköz meg a te személyiségednek megfelelően fog kialakulni hogy mi az amit te szeretsz nem szeretsz használni, milyen hatást akarsz elérni, a gyorsaság a praktikum, vagy bármi más a cél, igény stb.


Aki mellett tanulsz az nem tud kölcsön obikat adni amivel kitapasztalhatod neked mi állna közelebb a szívedhez? ;)

2016. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vissza térve azokra akik eltántorítanak hogy bele se kezdj. stb.

Ugyan már! Hol lenne a mai művészet kultúra ha senki bele sem kezdett volna semmibe, mert az elején még kezdő volt. NAÉS? A kezdő attól válik PROFIVÁ, hogy éles helyzetekben kell a tudására vagy a nem tudására reagálnia, és ha nem tudott valamit akkor ezzel megtanulnta. Ez a tanulási folyamat. Ezer és egymillió divat anyagot fotóztam esküvőzés előtt, de olyan rohamos fejlődést csupán 1 szezon alatt nem tapasztaltam soha mint azelőtt. Az esküvőzés a legjobb terep ha meg akar valaki tanulni fotózni.

Igenis egy művész amikor alkot (persze ez nem azoknak szól akik csak a kütyüben gondolkodnak) élete végéig tanul és tapasztal. Nem egy híres festőnek voltak "korszakai" azok szerintetek mik, hanem lelki és tudásbeli fejlődés?

Ezt egyszerű ember aki nem foglalkozik kreatív dolgokkal vagy művészettel megértem hogy nem fogja fel. De ne kotnyeleskedjen bele azok életébe akik a kultúrát képviselik. Lehet hogy ez a kérdező egyik legjobb esküvői fotós lesz Magyarországon, aki meg itt azt írja hogy bele se kezdjen a kütyü tudásán kívül amúgy fikarcnyi vizuális művészi érzéke nincs és csak pofázni tud. Bár már innen lehet tudni kinek nincs köze hozzám vagy bármihez is ebben a világban aki ilyen stílusban jártatja száját.

Művészettörténet oktatást kötelezővé tenném amúgy minden vizuális dologgal foglalkozó ember számára. És nem azért amiért a laikusok azt hangoztatják hogy "megmondják hogy mit gondold a művész, nekem ne mondják meg", hanem mert a művészek maguk ecsetelik szószerint és átvitt értelemben is a művészet alakulásának a mikéntjét. A fotográfia abszolúte a festészet utó vagy párhuzamos futára. Ma már saját ágazat, ennek is ezer és egy féle megfogalmazása. Vannak akik fotográfusok de képet nem készítenek. Ez az egy, amibe senki nem szólhat bele, hogy te saját indíttatásból miként alkotsz.

Ennyit arról, hogy bele se kezdj. Legyen ez úgy azzal, aki ezt pofázza. Mert a bele se kezdj duma, kb a pokolba vezető út jószándékkal van kikövezve szinonímája. Persze lehet "jót" akar...kinek? A párnak? Neked? Magának? Aha persze, ne etessél már...

2016. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Hol lenne a mai művészet kultúra ha senki bele sem kezdett volna semmibe, mert az elején még kezdő volt."


Mindig ugyanez a rossz duma.


Ember, gondolkodj! Senki nem mondta, hogy ne kezdjen el kezdőként foglalkozni valamivel.


De az elkezdés NORMÁLIS ESETBEN nem úgy történik, hogy teljesen fogalmatlanul másoktól megkérdezem, mit vegyek, és elmegyek esküvőt fotózni.


Normális esetben az ember először megkérdezi, "mik azok a számok az obin", kicsit utánanéz a hobbinak, a szakmának, amivel elkezd foglalkozni.


Régen ez úgy működött, hogy beálltál egy mester mellé inaskodni, ma itt van az internet, kb. öt másodpercbe telik megtalálni, hogy "mik azok a számok az obin" és hasonló alapvető információkat.


Ha a kérdező MÉG ERRE SEM HAJLANDÓ, ha annyi tanulási vágy nincs benne, hogy a tényleg legalapvetőbb fogalmaknak utánanézzen, akkor teljesen rossz úton halad.

2016. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!