Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Vadfotózáshoz (madár, emlős...

Vadfotózáshoz (madár, emlős stb. ) elég lehet egy terepszínű ruha?

Figyelt kérdés
Meg ugye figyelni a szelet, merre fúj felőlem, de elég lehet annyi vagy kell a drága lessátor?

2016. jún. 26. 10:46
 1/8 Szirty ***** válasza:
100%
Nem elég, fényképezőgép is kell! :)
2016. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam az evidens hogy viszem magammal... :)
2016. jún. 26. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Mint minden "technikai sport" a fotózás is kitermeli a rendkívül nélkülözhetetlennek feltüntetett kiegészítőket, amelyek híján tehetetlennek érzed magad. Tehát pusztán a szavakon lovagolva, nem kell "drága" lessátor. Összetámasztasz pár faágat, letakarod egy filléres ponyvával, esetleg rászórsz pár ágat, hogy ne tűnjön ki, és belebújsz és megpróbálsz minél kisebb lukat hagyni az objektívnek, mert a madarak iszonyat rafkósak. A sátor lényege, hogy te és a mozgásod ne legyen látható az állatok számára, ha ezt eléred fillérekből, akkor rajta. Ha így elbújsz pl. egy vízparton, csodákat fogsz látni. Persze az is egyfajta kihívás, hogy ilyen időjárásban hogy maradsz meg benne fél napot :) Lényeges, hogy hol cuccolsz le, természetvédelmi területen fotósengedély nélkül meg fognak szoptatni ha elkapnak, normál területen meg a vadászokat érdemes elkerülni.
2016. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Természetvédelmi területen fotózni miért nem lehet engedély nélkül?... Ez nekem új.
2016. jún. 26. 13:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nemzeti parkot akartam írni? Itt mifelénk van egy a szomszédban, de már sok éve voltam ott... mindegy, majd utánaolvasgatsz :)
2016. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint lessátor jobb.


A terepszínű ruhát egy terepszínű ponyvával szoktuk kombinálni. De én elsősorban madarat fotózok csak, néha hüllőket (hozzájuk a lila-narancs kombináció is megfelelő, ha jókor mész :))

2016. jún. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nekem van komplett terepruha garnitúrám 3 különböző fajtájú, még anno az airsoftos múltamból maradt egy pár, de akárhányszor így rákészülök vadfotózásra alig akad eredmény. Általában egy vadász ismerőstől kérek kölcsön ilyen les sátrat de kb nulla értelme van.


Egyszer autóval mentem spontán kis elkerülő utakon erdős részeken, akkor tájfotózás volt a cél, nem öltöztem be terepszínűbe csak sima sötétkék póló meg laza farmer rövidnadrág volt rajtam, semmi csecsebecse. Akkor autóval félreálltam egy erre alkalmas helyen és beljebb mentem a jó látószög miatt, és akkor egy két fa közti helyen találtam jó támaszt magamnak ahova lefeküdtem hassal és az állványt is úgy lőttem be, nem vittem túlzásba, csak szép nyugodtan csináltam kényelmesen és pont úgy jártam hogy tőlem pár méterre egy varjú szált le és nem is zavartatta magát hogy én ott vagyok. Elég sok képet lőttem róla. A poén itt jött, éppen a táj közepén voltam elég feltűnően és őz bukkant fel előttem 30 méterre, akkor lassan mozogva próbáltam állóhelyzetbe lefotózni ami szintén sikerült, elkezdtem sétálni felé, rám nézett de rohadtul nem zavartatva magát elvolt ott elég közel bírtam menni hozzá, de akkor ő elszaladt éppen.


Egyszer a barátnőmmel meg erdő közepén lévő kempinghelyre mentünk körbenézni hogy mik a lehetőségek ha baráti társasággal 2-3 napra leutaznánk oda picit el lenni. Akkor úgy este 19 óra körül mentünk ki a városba autóval a földes úton és hatalmas szarvas csordát láttunk tőlünk 200-300 méterre. Az autó rikító piros volt, mi is sajnos zajosan és feltűnően szálltunk ki megnézni őket, de nem szaladtak el, ott legelésztek meg minden. Akkor jöttek páran motorral az úton akkor se nagyon kapkodták el az állatok hogy menekülőre fogják. Akkor ott jött egy vadőr akitől megkérdeztem hogy ha fotózás miatt közeledni szeretnék hozzájuk akkor mire figyeljek oda. Ő mondta hogy nem feltétlen kell katonák módjára álcázzam magam, csak ne hirtelen és túl feltűnően közeledjek. Általában megijedni könnyen megijednek akkor egyből menekülőre fogják de ha spontán szép csendesen közeledek feléjük nem szaladnak el, vagy ha egy helyben ülök vagy állok és nem nagyon csapok lármát akkor közelebb merészkedhetnek.

2016. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Pár napja voltam az erdőben, zöld ruhában, alig láttam valamit is... két őzet láttam és ezzel ennyi, egyik észrevett el is ment szépen csendben takarásban, másik pedig nem vett észre de nagyon sötét helyen volt, takarásban, így nem sok semmi sikerült.

Szerintem cserkelve nem is lehet vadfotót lőni, egy les közelében vagy legalábbis vad által gyakran felkeresett helyen kell tartózkodni és várni, várni.

2016. júl. 2. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!