Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valami megölte két kacsámat...

Valami megölte két kacsámat és egy tyúkomat, mi lehetett az?

Figyelt kérdés

A kacsák és a tyúk egyaránt három és fél hónaposak voltak.

Drótkerítéssel voltak körbezárva, de a kerítésen agy kb. 20 centi átmérőjű lyuk tátong amin fekete és szürke szőrzet van. A szőre alapján nem tudom beazonosítani a tettes állatot. Csupán az egyik kacsát vitte el a másikat megölte és a tyúkból sem evett. Készítettem egy pár fotót a szőrzetről, egy darab papirzsepire helyeztem.


[link]


[link]


[link]


A környékünkön sok az éjszakánként kóborló kutya. Egy farm mellett élek és onnan átjárnak néha a juhász kutyák. Én próbálom a gazdáikkal megbeszélni az ügyet, de tuskók és nem érdekli őket a dolog. Nem állítom azt, hogy kutya tette de ez már nem az első alkalom és akkor is ugyanezt a szőrzetet találtam a kerítésen ami igen csak kutya gyanús.


A nyest is gyakori errefelé, egy hónapja agyonlőttek egyet a szomszédban. Nem tudom, hogy annak a szőrzete lehet-e ilyen árnyalatú.



2016. jún. 17. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Színre akar nyest is lehetne de túl hosszú, akkor inkább mar kutya.
2016. jún. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerezz be egy élvefogó csapdát.

[link]

2016. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Platypus ***** válasza:
Ez pedig kutya lesz, bár el nem tudom képzelni hogy jár át akkora lyukon. A szín alapján még lehetne görény, esetleg nyestkutya ha él felétek, de ez a hossz és állag nem illik egyik vadállatra sem.
2016. jún. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ez nyest lesz, az éjel megint itt volt és elvitte a kis fiatal kakasomat. A düh már szétvet, a feleségem pedig már tegnap óta siratja a kacsákat.

Kihelyeztem az hurokcsapdát a lyuk elé. A kis dög nem arra jött be, átmászott a baromfi ól melleti akácfán.


Már nem tudom mit csináljak, a légpuska is elromlott bár az nem sok kárt tenne benne és amúgy is éjel portyázik. Lassan nem marad baromfink és már a nyuszikat is féltjük.

2016. jún. 18. 06:59
 5/12 A kérdező kommentje:
" egy hurokcsapdát "
2016. jún. 18. 07:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Semmiképp sem nyest. A nyest nem szórakozik holmi lyukakkal, hiszen nagyon vékony és hajlékony testű, a legszűkebb résen is befér. Amellett a három és fél hónapos tyúk az már majdnem valóban tyúk méretű, egy nyest nem kockáztatná saját testi épségét a vele való küzdelemben. Elvinni meg végképp nem tudná, meg mi a ménkűnek is vinné el, mikor az egyik combját sem tudná egyszerre megenni?

Görény talán lehetne, de az meg nem tud parancsolni magának, és minden baromfit megfojt, ha egyszer beszabadul. A kutya tapasztalataim szerint csak akkor vadászik baromfira,ha falkában van, vagy legalább ketten vannak. Ha viszont ketten lettek volna, nem csak egy kacsát vittek volna el.

Szerintem tehát aranysakál volt a tettes, bár nem tudjuk, hogy az ország melyik részén élsz.

2016. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megvan a tettes. Egy vadmacska volt! Jókora méretű volt kb. 5-6 kilós, szerencsére ma a hurokcsapda beválott. A jobb hátsó lábára akadt a hurok és nem tudott szabadulni.


Végeztünk vele én és apám, persze erre nem vagyunk büszkék mert nagyon szép állat. De a többi háziállat védelmében tettük. Nem szenvedett sokáig.

2016. jún. 18. 22:19
 8/12 Platypus ***** válasza:
Ugye tisztában vagy vele, hogy éppen 2 bűncselekményt vallottál be nyilvánosan?
2016. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:
Igen, állambácsi. A védett állatok károkozását megtéríti az állam, sőt még át is telepítik őket. Csak jelezned kellett volna és megoldják. Egyébként csak idő kérdése, hogy jöjjön egy újabb ragadozó. Nem véletlen, hogy a baromfit ólba szokták zárni éjszakára. Egy felül nyitott drótkerítés nudli....
2016. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Nem véletlen, hogy a baromfit ólba szokták zárni éjszakára."


Be vannak zárva éjszaka de ez nem volt akadáj a macseknak. Valahogy megtalálta a módját, hogy bejusson oda is.


És a kártérítés ilyen eseteknél nem olyan egyszerű mint ahogy azt állítod.

2016. jún. 19. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!