Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Visszakaphatom a pénzem? Vagy...

Visszakaphatom a pénzem? Vagy muszáj levásárolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vettünk decemberbe egy sony fényképezőgépet, ami használhatatlan volt az első perctől. (Nem fókuszált stb.) Garanciával visszavittük nem rég. Tegnap kaptunk smst, hogy a készülék nem javítható fáradjunk be az üzletbe. Valaki járt így? A helyzet az, hogy nem szeretnék még egy ilyen fényképezőt. Levásárolni sem szeretném, mert nincs szükségünk semmire. Mik a fogyasztók jogai? Kérhetem vissza a pénzem?

2016. jún. 30. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem visszakapod a pénzed. A Media Markt korrekt cég.
2016. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy a Media Markt korrekt cég, de a kérdező nem korrekt.


Decemberben vesz valamit, amiről azonnal kiderül, hogy hibásan (nem is kicsit!) működik, és júniusban viszi vissza?!


Vagy úgy hazudik, mint a vízfolyás, vagy egyszerűen rosszindulatú - a hibás terméket ugyanis a legtöbb cég ÁSZF-e szerint minél előbb vissza kell vinni. A fél év nem minősül minél előbbnek.

2016. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Valóban csak most értünk oda vele, de munka és pici gyerekekkel nem igazán utazgatunk direktbe ilyenek miatt.

A véleményed egyébként elfogadom, de kulturáltabban is kifejezhetted volna magadat. Ahogy ismeretlenül én sem minősítek senkit, úgy megkérlek te se tedd.

2016. jún. 30. 14:43
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem mondtam semmi minősíthetetlent, mindössze kijelentettem, hogy vagy hazudsz, vagy rosszindulatú vagy - és ehhez tartom is magam.


Nevetséges, hogy minden lustaságot és nemtörődömséget ráfogtok a gyerekre. Ez egyszerű lustaság, beleszarás. Ha akartad volna, vissza tudtad volna vinni még decemberben, erre komolyabb öszegben mernék fogadni.


Nincs ebben semmi kulturáltalanság, vállalom a véleményemet, és nem szidtam senkidet.

2016. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Csak érdekességképpen, idézet a MM ÁSZF-éből:


---


2. melléklet

A kellékszavatosságról, a termékszavatosságról és a jótállásról szóló mintatájékoztató


Milyen határidőben érvényesítheti Ön kellékszavatossági igényét?

Ön köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni.


---


Tehát gyakorlatilag megszegted az ÁSZF-et, így a MM nyugodtan mondhatná akár azt is, hogy csinálj a fényképeződdel amit akarsz.


Nyilván nem fogják, mert elég nagy cég ahhoz, hogy ne vágja őket földhöz egy ekkora veszteség, de ez a hozzáállás a vevő részéről akkor is bicskanyitgató...

2016. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy mit írsz. Visszakaptuk az árát. Cserélni nem tudták és bizonyítottan gyári hibás volt a termék. Azonnal visszafizették. (Hozzáteszem, hogy egy hónapot volt a szervizben.Gondolom jól megnézték)
2016. jún. 30. 21:58
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

"Teljesen mindegy mit írsz."

Tudom, nem fogsz megváltozni. Nem is reménykedtem abban, hogy belátod, hogy milyen visszatetsző a hozzáállásod.


Azt is írtam, hogy ki fogják cserélni. Ekkora cég ritkán szokott leállni hülyékkel vitatkozni.


Az egy hónap alatt valószínűleg megpróbálták a gyártónál elintézni a garanciális javítást vagy cserét de mivel fel évvel elestek ezért közöttiek őket. Ez persze téged ne zavarjon. Neked gyereked van.

2016. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
*de mivel fél évvel elkéstek ezért kiröhögték őket.
2016. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem érdekelnek a monológjaid. Továbbra is csak sértegetni tudod az embert és minősíteni. Amit ugye ki kértél magadnak. Ez tizenéves viselkedés,amiből nagyon régen kinőttem. Szóval nyugodtan mondd a magadét, csak magadat mutatod be. Őrülök, hogy te ilyen lelkiismeretes vagy! ;) Minden jót, maradj ilyen!;)
2016. jún. 30. 23:08
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ne félts te engem.
2016. júl. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!