Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy megy a fénymérés a Nikon...

Paradicsom31 kérdése:

Hogy megy a fénymérés a Nikon d5200-nál?

Figyelt kérdés
Van rajta egy beállítás. Beállítom a fénymérést, de mintha semmi nem történne... :S

2016. júl. 1. 17:55
 1/9 A kérdező kommentje:
egy Nikkor 18-140 obim van.
2016. júl. 1. 18:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Fejtsd már ki kicsit bővebben, kérlek.


"Van rajta egy beállítás."

Sok van rajta. Mire gondolsz?


"Beállítom a fénymérést"

Mit, hol, hogyan? Pontosan, ha lehet.


"de mintha semmi nem történne"

Konkrétan mikor nem történik semmi? Mi az, amikor valaminek történnie kéne, minek kéne szerinted történni, amikor nem történik semmi?


A kérdésed alapján azt várod, hogy ha bemész a menübe és átkapcsolsz valamit, akkor a gép elkezdi mérni a fényt, és a végén kiírja, hogy négy és fél kiló. Vagy nem tudom, nem teljesen világos, amit írsz.

2016. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem analóg gép :) nem EV-ben vagy lux-ban fogja kiírni a mért fényt, nem olyan mint a néhai Yashica Minister gépem, az EV-ben mérte a fényt, és a szerint kellett beállítani a rekeszt illetve a záridőt, jó gép is volt.

Viszont a dslr gépeknál már annyiból áll a fénymérés, hogy ha rekesz előválasztásban vagy, beállítja a záridőt, ha záridő előválasztásban akkor a rekeszt. Ha auto módban, akkor pedig minden automatikus. Ennyi.

2016. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A kijelző mutatja az alábbiakat: záridő, rekesz, iso.


Megnyomom az 'i' gombot, amellyel olyan beállítások érhetők el, mint pl, az iso érzékenység, és a fénymérés. Itt rányomok a fénymérésre, és több opciót ad be, pl mátrix stb.

2016. júl. 2. 08:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az meg a fénymérés módja. A mátrix az a - többnyire - teljes képterületről gyűjti az adatot és átlagolja, a középre súlyozott a középső területen mér fényt, a spot pedig csak egy ponton mér, ez 1-2%-os területet jelent.

Legtöbben a mátrixot használják szerintem. Spot ritkán kell.

2016. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Apafej, el kéne olvasni a használati utasítást, abban le van írva, pontosan mit is jelentenek a különböző fénymérési módok.


Amúgy is el kéne olvasnod a használati utsaítást, mert ezen kívül még egy csomó hasznos dolog le van írva benne.


Ha ezzel végeztél, el kéne olvasni néhány kezdőknek szóló anyagot a fényképészet alapjairól, hogy legalább halvány sejtésed legyen a hobbidról.

2016. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Apafej :D

1. Elolvastam a használati utasítást. Nem, nem pár perc alatt.. Több napig olvastam, hogy mindent értsek. Ebben attól függetlenül szó nem esik arról, hogy kell fényt mérni, mi is ez stb. Csak a fénymérési módok. És ja, csomó hasznos dolog van benne, ez igaz.


2. Már olvasom mióta az alapokat, köszönöm. Ha már vettem egy ilyen gépet, szerinted csak "célozz és lőj" fotókat akarok vele készíteni? Automatán nem használom, minek? Azt minden gép tudja. Kézin használom, úgy sokkal-sokkal jobb.


Azért köszi.

2016. júl. 3. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Hát ezek szerint egy professzorral állunk szemben, akkor viszont nem értem a kérdést. No mindegy, én kérek elnézést.
2016. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok professzor, csak mondtam, hogy elolvastam a kézikönyvet, és tanulom az alapokat. Te kezdet el az okosító dumát, holott fingod se lehet arról, hogy elolvastam-e, és van-e benne erről konkrét tájékoztatás..

Csak egy egyszerű kérdést tettem fel, amelyre választ próbálnék találni, mivel magamtól nem megy..

De hát ilyen a magyar ember... Mindenbe beleköt, és próbál menőnek tűnni a felvágósnak hitt dumájával...

2016. júl. 3. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!