Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kompakt vs bridge fényképező...

Törpilla1987 kérdése:

Kompakt vs bridge fényképező között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2016. júl. 4. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egyre kevesebb, már ha egy nagy zoomos kompaktot és egy bridget hasonlítasz össze.


Az eredeti koncepció az volt, hogy a bridge gépek félúton voltak a kompaktok és a DSLR-ek között, nagy zoomátfogású, de nem cserélhető objektívvel, normális markolattal, keresővel, valamint ami talán az egyik legfontosabb, hogy a kompaktoknál szélesebb körű beállítási lehetőségekkel


Manapság viszont minden szinten kezdenek elmosódni a határok, vannak olyan bridge kinézetű gépek, amik 0 beállítási lehetőséget kínálnak kereső nélkül, és olyan kompaktok, amiken ultrazoom van, vagy széles körű állítgatási lehetőség.

2016. júl. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:
46%

Még mindig nem döntöttél?

Na jó. A kompakt gép az point and shoot. Vannak előre beállított módok, ezek között válogatsz és kattintgatsz.

A brigde egy kategóriával feljebb van. Jobb objektív nagyobb zoomtartománnyal és fényerővel. Jobb ISO érzékenység és sokkal több beállítási lehetőség. Manuális záridő, blendebeállítás...

És még számtalan más plusz opció. A jobb bridge gépekre már filtereket és előtét lencséket is tudsz tenni.

2016. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj utolsó, hogy ez nem ilyen fekete vagy fehér.



Nekem volt olyan kompaktom, amire lehetett filtert és előtét lencsét tenni, és van olyan brdige, amire nem... és a többi és a többi. Ahogy mondtam a határok régen elmosódtak, és nagyon nem ilyen egyszerű a dolog.

2016. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 acelsziv ***** válasza:
46%
Hiszek neked. Mondjuk utoljára komolyabban 9 éve mocorogtam ebben a kategóriában. Amikor megvettem a Kodakomat. Azzal elvoltam 8 évig aztán DSLR... Szóval az utóbbi évek dolgait nem figyeltem.
2016. júl. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz döntenem. Igazából nem is tudom, hogy akarok-e venni. Majd a nyaraláson bánom meg, ha megint gagyi képek születnek. :( Egy 2008-ban vett fuji s1000fd-m van. Az a helyzet, hogy én nem vagyok egy profi fotós, hogy így meg úgy állítsam be stb. De egy full automata gagyit se szeretnék. Én mindenféle kütyüt sok évre veszek... szóval ilyet szeretnék most is. De ahogy olvasgatok a kompaktok között, mindegyikben találok valami olyat, ami nem tetszik... Ezért is érdeklődök itt ennyire.
2016. júl. 5. 07:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: a képet kb 80%-ban a fotós készíti, és csak 20% a technika szerepe (ok, ha nincs megfelelő teléd, akkor bármilyen jó fotós vagy, akkor sem fogsz egy messzi témát lefotózni, de az adott gép képességein belül sokkal nagyobb a te szereped, mint amit gondolsz).


Ha full gagyi képeid születnek a Fuji-val, akkor nem biztos, hogy a Fuji a hibás főként, tartsd meg a gépet, és menj el inkább egy fotós tanfolyamra első körben.

Annak a végén könnyebben fogsz technikát is választani.



Még egy megjegyzés: nem létezik ultimate gép, ami minden helyzetben jól fotóz. Például a múltkor fotóztam egy iPhone-al, és jó képek születtek, meg is lepődtem, hogy a telefon-kompakt-dslr vonalon mennyire feljöttek a telefonok, pár éve elképzelhetetlen lett volna, hogy jó fényviszonyok között olyan képet lőjjek velük, ami felveszi a DSLR-rel a versenyt, most meg simán.

A telefon tulajodnosa mégis arra panaszkodik, hogy az összes képe béna... Pedig a fő baj vele, hogy a legalapvetőbb komponálási szabályokat sem tartja be, amiknél teljesen mindegy, hogy egy mobilt vagy egy 2 milliós DSLR-t fogsz a kezedben.

2016. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem a fujira mondtam, h gagyi kép, hanem egy alig valamit tudóra. Ezzel az a legfőbb bajom, hogy néha meghülyül és elkezd váltogatni, villogni, hogy automata/natúr és ilyenkor nem enged fotózni. Meg mondjuk az s4 minim szerintem szebb képeket csinál és ezért szerettem volna egy fényképezőt, mert azért mégis csak másabb, mint egy telefon.
2016. júl. 5. 08:59
 8/8 acelsziv ***** válasza:
Akkor valószínűleg a funkcióválasztó tárcsa kontaktol.
2016. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!