Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Wifis vagy kábeles IP kültéri...

Wifis vagy kábeles IP kültéri kamera?

Figyelt kérdés
A közelmútban történt sorozatos vagyon elleni bűncselekmények miatt úgy döntöttem, körbe kamerázom a házam. Fontos szempont számomra, hogy okostelefonon is nyomon tudjam követni az eseményeket. Erre a legjobb megoldást az IP kamerák jelentik. Szerintetek melyik Ip kamera megbízhatóbb a wifis, vagy a kábeles, gondolok itt az internet kapcsolatra, hogy akadozik -e pl a felvétel a wifisnél, vagy gyakran nincs kapcsolat , gyenge a jel stb....
2016. júl. 4. 18:46
 1/8 Szirty ***** válasza:
81%
A kábeles megoldás megbízhatóbb.
2016. júl. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem wifis van, megbízható, tökéletesen működik.
2016. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az adatkapcsolaton kívül egyéb eltérés van a két típus között?
2016. júl. 4. 20:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahány gyártó, ahány típus, annyi különbség van. Leírásokat át kell nézni. Amúgy a wifis kamerák nagy része használható kábellel is.

Nekem ilyenek vannak: [link]

Szerintem minden lényeges funkció benne van, könnyű beállítani, mozgásérzékeléskor emailre küld képeket, pc-re rögzít videót, de telefonról is bármikor hazanézhetek.

A forgatható kamera is nagyon praktikus.

[link]

2016. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De gondolom a wifis is kábeles, ugyanis áramot kell hogy kapjon, akkor miért is lenne más hogy wifis. Elvileg egy kábelen megy az internet és az áram is, ezért nem értem, hogy mégis miért jobb (drágább) a wifis? Könnyebb beüzemelni?
2016. júl. 5. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
A wifis kamera nem az UTP kábelen keresztül kapja a tápot, és az adatforgalom sem azon át folyik. Csak egy dugalj kell hozzá, és egy adapteren keresztül kap áramot a kamera. Azért egyszerűbb, mert nem kell NVR-re, pc-re kötni, hanem a wifi hatósugarán belül bármelyik konnektorba bedughatod, és teljesen önállóan működik, nem kell 10-20 méteres vezetékeket kihúzni. Persze, az adott helytől is függ, és a kamerák számától, plusz az sem mindegy, hogy üresen áll egész nap a ház, vagy valaki mindig van otthon. Nekem a wifis megoldás volt praktikusabb, de ha neked megfelel a vezetékes is, akkor azt vegyél.
2016. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%
riasztót szerelj fel inkább, egy kamerától qrvára nem fognak megijedni, lefújják festékkel és nézegedheted sokáig
2016. júl. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem épp azért van kamerám, mert email-re küld képeket, ha mozgást érzékel, és azonnal tudom hívni a rendőrséget, plusz 5 perc alatt hazaérek a munkahelyemről. Nem festékszóróval járnak általában betörni, de ha mégis azzal jönne bárki, mire meglátja a kamerát, és a közelébe jut, addigra kb. 30 fotó lesz az elkövetőről az email-emen. Nincs is kitáblázva, hogy van kamera felszerelve, és nem is feltűnő, tehát jó eséllyel észre sem veszik sokan.
2016. júl. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!