Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért jó DSLR gépeken napellen...

Miért jó DSLR gépeken napellenzőt használni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy Canon EOS 700D-m van, kit objektívvel (18-55 IS STM). Gondolkozom, hogy veszek rá napellenzőt, de érdekelne, hogy mire számíthatok! A géppel így is meg vagyok elégedve, tetszenek a készített képek, de sokan azt vélik, hogy alapkellék a napellenző is. Mi a konkrét haszna? Jobb lesz a rajzolat?

2016. júl. 7. 18:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Egyezzünk. :)
2016. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
egyébként, ha a látóterembe kerül egy objetkív, akkor általában átnézek rajta a fényképezőgéppel, nem a külsejét (és a napellenzőjét) nézegetem. valószínűleg ezért feledkeztem meg róla, hogy a saját fixeim közt is van 1-2 virágszirmos.
2016. aug. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Akartam írni, hogy #7 által említett védelem miatt én mindig felteszem a napellenzőt. Azért az is elég életszerű, hogy Nappal a hátam mögött kezdek fotózni, majd lövök valamit oldalra fordulva, netán ellenfényest, stb.

Valamint, ha cserélgetnem kell, akkor napellenzővel az orrára állíthatom, akár fotós táskában, akár nyugisabb helyen mellettem a padlón, és akkor is védve van frontlencse, de nem kell kupakolnom.

Az elmúlt 11 évben annyira ráhagyatkoztam a napellenző általi védelemre, hogy fél napokat lóg a nyakamban napellenzővel és kupak nélkül (persze, fotózom közben, csak nem állandóan, mondjuk 6 perces programoknál egyet-kettőt), s egyszer jól rá is fáztam, lehajoltam a hátizsákba, és egy felfelé ágaskodó virág pont bemászott a napellenzőbe, másfél órát pucoltam valami ragadós sárga mézgát. :D

2016. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!