Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a jobb? Ha egy fotó nagy...

Mi a jobb? Ha egy fotó nagy képfelbontású (4032x3024) és azt kicsinyítem le vagy ha alapból 2560x1440 felbontású a kép?

Figyelt kérdés
Na a lényeg hogy,hogyan lehetne jobb a kép minősége? Most 4032x3024 felbontású épet csináltam és a minősége nem a legjobb de ha lekicsinyítem akkor elég szép lesz a minősége.Valakinek valami ötlet? Vagy milyen méretben fotózzak?

2016. aug. 20. 13:56
 1/7 anonim válasza:
Ne kicsinyítsd le. A felbontás az felbontás, ha valamit elcsesztél a fotón, azon nem segít.
2016. aug. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Miért nem próbálod ki? Túl megerőltető lenne?


Állványról lősz két képet azonos beállítősokkal, csak a felbontást változtatod, aztán a nagyobbikat utólag lekicsinyíted, és máris össze tudod hasonlítani.


Áh, hagyd, legalább öt perc lenne. Majd én megcsinálom helyetted.

2016. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok dologtól függ, de általában jobban jársz, ha a géppel a lehető legnagyobb felbontású és legjobb minőségű képet készíted el és ezt számítógépen méretezed és tömöríted.


A kép manipuláció elég erőforrás igényes dolog, amiből a fényképezőnek kevesebb van, mint a PC-nek, plusz a gép programját nem tudod frissíteni, ha jön egy jobb algoritmus, ellentétben a képszerkesztő programmal.

2016. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom telefonnal készült képekről van szó. A telón szépek, viszont a gépen homályos...hát igen ...ezt tudják a telefonok.
2016. aug. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eltaláltad :D Éjszaka készült az a baj.. és én hülye nem állítottam át manuálba hanem auton maradt... így jártam... majd legközelebb akkor
2016. aug. 20. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

A fogyasztói társadalom áldozata vagy. Jó marketing dumával elhitették veled is, hogy a telefon az fényképezőgép is, meg videjókamera is, meg GPS is, meg tablet is meg még okos is....

Most elárulok egy titkot, fényképezni fényképezőgéppel érdemes....

2016. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 soma9111 válasza:
4032*3024 az kb hány megapixelnek felel meg?
2021. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!