Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fotósnak milyen dslr...

Kezdő fotósnak milyen dslr gépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nem sokat tudok még a fotózásról, nem soká szeretnék elkezdeni egy fotóssulit. Felszerelésnek DSLR, alap + tele objektívvel volt megadva. Eddig ezeket néztem:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ezek közül megfelelő lenne valamelyik? Vagy esetleg más amit tudnátok ajánlani? (80-nál többet nem nagyon szeretnék rászánni, így használt gépek előnyben)



2016. aug. 14. 18:38
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyiket sem. Kidobott pénz lesz bármelyiket is veszed. Elavult technikák. Olyan kellene amin az alapokat megtanulhatnád.Arra meg valami nagyon olcsót nézzél, hogy minél kevesebbet bukjál.
2016. aug. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez a 82714-ik ilyen kérdés.

Sajnos a DSLR-eknél az olcsóság az objektívben ritkán okoz kellemes meglepetést a képminőséggel kapcsolatban. Az olcsó objektívek nagyjából arra jók, hogy a papírkép 9x14 cm-es méretben jónak látsszon. Na, vagy képernyőn 800 pixeles hosszúságban. Kevés ember áll meg ennél...

Amúgy Canonban nyilvánítanék véleményt.

Internet segítségével önállóan megtanulandó a Canon 4- és 3 számjegyes elnevezési stratégiájának tartalma, és megkeresendő a Wiki EOS system oldalán a gépek kibocsátásának dátuma.


A 30 D az jó kis gép volt, az enyém elkopott. :) Ezek mér idősek, mint a nagymamám. A kínált tele az nem autofókuszos, azaz általában nem jó semmire, kivéve, ha nyugis kavicsokat akarsz fényképezni. A rövid zoom meg csalódást fog okozni, na, az kimondottan a filmes korszak alapzoomja, így aztán valamikor a 90-esekben támadhatott fel nyersanyagaiból (ettől még lehetne jó, de a papírforma beválik).

Az 1000D-nél a telét nem ismerem, a rövid zoommal kapcsolatban az érzésed ugyanaz lesz, bár ez még nincs 20 éves.

Az 500D teléjéről jók a vélemények, a rövidről semmit nem látni, de alighanem ugyanaz, mint az előzőek.

2016. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonkép olyan gépre van szükséged amin van rekesz előválasztási, záridő előválasztási és teljes manuális beállítási lehetőség. A kép minőségével ne törődj mert neked csak tanulógépre van szükséged.Szerintem egy objektív is bőven elég lesz...
2016. aug. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor valami konkrét gépet tudtok ajánlani? Hozzávaló alap zoom + tele zoom objektívvel? (Használtan lehetőleg)
2016. aug. 14. 20:16
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagy inkább egy jobb bridge?
2016. aug. 14. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyelőre újonnan ezt találtam:



[link]

2016. aug. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan nem értesz hozzá, ami nem baj, de így ne akarj használat venni, mert nem veszed észre ha valami haldokló vackot sóznak rád. Akkor inkább egy manuálisan állítható bridge.
2016. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóval hanyagolni a használt, öregebb gépeket. Értettem:)
2016. aug. 15. 15:20
 9/10 anonim válasza:

A régi gépeket miért kéne hanyagolni? Jó persze nem a film hőskorában újnak számító gépre gondolok, de pl már egy Canon 20D is használható. Nekem is az van, megbízható kis masina. A felbontása az megegyezik egy 4K monitoréval, e fölött már lényeges különbség nincs.

Éppen most tervezem eladni, kérdező ha érdekel írj rám.

2016. okt. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De nagy szám volt valaha az a 20D... Gyakorlatilag az volt a profik gépe, mert az 1D elérhetetlenül drága volt a legtöbbnek.
2016. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!