Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik DSLR gépet választanátok?

SokszorVoltMárÍgy kérdése:

Melyik DSLR gépet választanátok?

Figyelt kérdés
DSLR fényképezőgépet szeretnék vásárolni és egyenlőre három készülékben gondolkozom: Canon Eos 100D, 700D vagy 1300D. Már egy ideje fogalakozom a fotózás témával, de egyáltalán nem vagyok profi, sőt inkább az amatőr kategóriába tartozom.

2016. szept. 18. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyiket sem, aps-c szenzoros milc-et vennék ilyen árban.

Vagy ha lenne pénzem akkor egy Sony A7-et.

2016. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A 700D a kihajtható LCD miatt lehet érdekes, de nekem pl. 100D-m van, és teljesen meg vagyok vele elégedve. Igazából ezen a szinten nincsenek hatalmas különbségek, amelyik szimpatikusabb. Elsősorban azért válaszoltam, hogy az első válaszoló nehogy megkavarjon, és befektess egy MILC-be, majd szenvedj a bajonettek kompatibilitásával, drága objektívekkel és kisebb akkuidővel. A MILC is jó dolog, bizonyos célokra sokkal jobb, mint a DSLR, de amatőr szinten nem érdemes belemenni. Ha az első gépeddel eltöltöttél 1-2 évet, úgyis tudni fogod, milyen irányba akarsz elmenni.
2016. szept. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem pont az a bajom a dslr-el hogy alig lehet ár adaptálni valamit is, valamint ott a zár romlása, nagyok, hangos a tükör.

Ezzel szemben a milc-nél látom előre mi lesz a képen, nem kell sakkozni, a zárszerkezet rovására három-négy képet is lőni mire számomra megfelelő lesz a kép, valamint kb. a gyakori m42-es obiktól a c-mount-ig minden rámegy, a megfelelő adapterrel, és nem a gyárit kell venni...

Több tíz éves obikat lehet rekesz előválasztó módban használni rajtuk, és mér az obival fényt (tudtommal).

Ellene valóban az akksi gyengesége szól, és hogy általában nincs kereső, drága a gyári kiegészítő.

A mostani D80-am mégis szerintem milc-re cserélném, bár nem mindegyik fajtára...

2016. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!