Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megérné megvenni ezt a fénykép...

Megérné megvenni ezt a fényképezőgépet egy kezdő fotósnak?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban szeretnék venni egy fényképezőgépet és szeretnék elkezdeni komolyabban fotózni. Elsőre nem szeretném nagy költségekbe verni magam, ugyanakkor nem szeretnék egy ,,mezei,, fényképezőgépet sem venni. A választásom a sony cyber shot dsc hx300-ra esett. Megérné beruházni rá, vagy inkább van nála jobb választás is ebben a kategóriában? Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni ezzel kapcsolatban valamint abban is, hogy mi az amire figyelni kell egy gép megvásárlásakor?! Tükörreflexes gépet még egyelőre nem szeretnék venni, előtte inkább minél többet gyakorolni sima digitális géppel :)


A válaszokat és a segitséget előre is köszönöm :)



2016. szept. 27. 22:08
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Én nem vennék Sony-t. Fujifilm szerintem jobb képeket csinál. 50x-es zoom nem tudom kell-e neked, de szerintem az sok és jó fényviszonyok is kellenek hozzá, sokszor torzítja a képet. Ezt a gépet nem ismerem, de 20Mpixelnél már olyan mértékű lehet a torzítás a képek szélénél, hogy baromira zavaró.

Nekem ami fontos szokott lenni fényképezőgépnél, hogy nagylátószögű legyen, ne torzítson, de az már szerintem kb. 2x ennyi lenne árban.

2016. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért is gondoltam elősször erre a gépre, hogy egy kicsit belejönni a dolgokba :) Fókusz kihasznállása, beállitások kiismerése stb. Tanuló gépnek se lenne jó? Egy ami fontos nekem, hogy ne csak display legyen rajta, hanem kukucskálló is (mi felénk igy hivják, nem tudom mi a pontos megnevezése, de az maibe belekell nézni és az ember látja ott is a képet), mivel engem nagyon tud zavarni ennek hiánya :)
2016. szept. 28. 19:42
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom pontosan mi a neve, azt hiszem nézőke, de mindegy is, értem mire gondolsz, anno nekem is ez volt az egyik elvárásom. Olyat vegyél, amiben tudsz manuálisan mindent állítgatni, mégha vannak is rajta mindenféle automata beállítások. Nekem van ilyen Fujifilm, ami 45 ezer-be került anno és tudja ezeket, persze nekem maga a lencse nem egy profizmus, mert torzít meg sötétben már vacakol, de amúgy nagyon szép képeket tud csinálni és állítgatni is lehet. Ez, amit kinéztél több beállítási lehetőséget tud, valószínűleg a lencse is jobb sokkal, ha van rá pénzed, akkor vedd meg, csalódni nem fogsz benne. Nekem az a tapasztalatom, hogy általában azért vesznek drága digitális gépet, hogy szűrőt meg objektíveket lehessen hozzáilleszteni, úgymond univerzális tud lenni minden helyzetben, a túl sok beállítási lehetőségnek nem sok értelmét látom, mert ha fotózol valahol, akkor mindet képtelenség lenne állítgatni állandóan. Kb. itt kezdődnek a jobb gépek, én 100ezerig vennék maximum gyakorlásra, de ez csak az én véleményem, ha neked ez a sony tetszik, akkor vedd meg, mellényúlni nem fogsz, fotózz vele sokat és tapasztald ki.
2016. szept. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát jobb esetben is karácsonyra fogom csak meglepni magam, ha nem is pontosan ezzel, de akkor valami hasonlóval. Ha lehetséges akkor privát üzenetben majd még konzultálnék veled legkésőbb decemberig, ha változik a véleményem esetlegesen más mellett szeretném letenni a voksom. Egyébként tudnál mondani pár tippet ami sokat segithet elindulni a fotózás világába? :) Azt tudom, hogy gyakorlás és sok türelem kell hozzá mire az ember azt kezdi érezni, hogy valami már kezd alakulni. Valamint ajánlott-e beszerezni igy elsőre a gép mellé egy állványt, vagy az még csak későbbi intervallumokban lehet nagyon hasznos kiegészitő :) Egyébként köszönöm az eddigi válaszaidat is :) Sokat segitettek gépválasztás/keresés terén :)
2016. szept. 28. 21:03
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Figyu! Elnézést kell kérjek tőled, mert én nem akarlak lebeszélni. Attól, hogy én nem így tenném, az egy dolog. Persze, ha marha sok pénzed van és nem gond ennyit kiadni érte, akkor semmi gond, csak azt akarom, hogy gondold át. Típikusan a Sony az a márka szerintem, ami ugyanazt tudja másfélszeres áron, de van aki arra esküszik. Először ha jól tudom, akkor a Sony rakott telefonba, kamerába minőségi optikát, ma már ez nem annyira lényeges, mert más gyártó is kénytelen jót belerakni a verseny miatt.
2016. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nyugodtan privátban is írhatsz, ha tudok, válaszolok.
2016. szept. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Azon nem gondolkodtál hogy esetleg használt dslrt vegyél?
2016. szept. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

#7 vagyok

Csak mert azok a cserélhető optikák miatt sokkal jobban használhatóak és 120-130k körül azért lehet már találni jó dolgokat.

A megapixelt szerintem 8-9 felett nem érdemes nézni, kivéve ha plakátot tervezel belőle nyomtatni, mert a 8 mpx felbontás az megegyezik a 4k kijelzőjével, tehát afölött már lényeges eltérés nincs.

Használtan 80-90k körül tudom ajánlani a Canon 50D-t ami abszolút jól használható.


Összefoglalva DSLR előnyei a bridge gépekkel szemben:

-Cserélhető optika

-Ha vázat veszel viheted az objektíveket kivéve típus váltáskor


Hátrány:

-Drágább


Ha esetleg a DSLR mellett döntesz, akkor szerintem egy idő múlva, ha belejöttél beruházhatsz egy régi orosz objektívre, pl a Helios 44 szériának olyan képe van amit nem sok mai objektív tud, viszont olcsó. A hátulütője az hogy manuális, ami nem feltétlenül hátrány


Remélem segítettem :)

2016. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A "kukucskáló", "nézőke" neve kereső:)
2016. okt. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!