Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Törvénybe ütköző egy panel...

Törvénybe ütköző egy panel lakás külső falára kültéri megfigyelő kamerát telepíteni? (indok lent)

Figyelt kérdés
10 emeletes panel 7. emeletén lakom, és mivel a környéken semmi garázs vagy zárt tárolási lehetőség nincs, ezért az utcán kell tárolnom a motoromat. Sajnos egy robogómat már ellopták, igaz nem innen. Egy villanypóznához szoktam kötözni, amire rálátok, és többször láttam emberkéket este, akik nagyon nézegetik, egy földszinti lakó is figyelmeztetett már erre. Térfigyelő kamerák sincsenek, ezért arra gondoltam, hogy egy kamerával megfigyelném ezt a területet, ami az egész alattam lévő parkolót és járdát belátná. A kérdés tehát erre vonatkozik, hogy ezt megtehetem-e. Köszönöm, Üdv.
2016. szept. 30. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Röviden: igen, törvénybeütköző.


Bővebben: természetesen elméletileg van lehetőség közterületi megfigyelőrendszer üzemeltetésére, de nem magánszemélynek. Olyan bonyolult a jogi szabályozás (személyiségi jogok, adatvédelem, stb.), hogy azoknak még ha akarnál sem tudnál eleget tenni.


Itt olvasgathatsz utána a témának:

[link]


Mellesleg nem tudom, mi értelme lenne. Ha a kamerád - hogy téged idézzelek - az egész alattad lévő parkolót és járdát belátná, akkor mire mennél vele? Nem tudnál egy épkézláb személyleírást adni, legfeljebb annyi látszódna a felvételeken, hogy nem teve vagy üreginyúl volt az elkövető, hanem valamilyen emberszabású.

2016. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A jármű amivel elviszik, annak a rendszáma azért csak meglenne. Még nem mélyedtem teljesen bele, de így meg nem is érdemes akkor. Köszi.
2016. szept. 30. 19:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Hetedik emeletről szerintem semmilyen rendszám nem lenne meg...
2016. szept. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!