Lesszi kérdése:

Ti mit gondoltok, kik a legjobb portfólió fotósok Budapest-en? Csak a profik érdekelnek, akik tényleg értenek a szakmához.

Figyelt kérdés

Életem első portfóliáját szeretném megcsináltatni. Sportoló vagyok,rengeteget dolgozom az alakomon, szeretném megörökíteni azt, ahogy most kinéz a testem. A lényeg az izomzat hangsúlyozásán lenne.

Jöhetnek személyes tapasztalatok is, ha pozitív, ha negatív. Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. okt. 1. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A portfólió a már volt MUNKÁIDBÓL készült összeállítás.

Senkinek ne higgy, aki mást mond, nem érdemes 30 meg 300 E Ft-okat kidobni rá, egy kezdőtől nem kérnek portfóliót a VALÓS modellcégek.

2016. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, ez pont egy olyan terület, amelyet hivatásosan senki nem csinál. Mindenhol esküvő fotózás, meg babafotózás, portrézás, stb, de egyetlen fotós weboldalon sem láttam ilyen sorozatokat.


Pedig létező dolog, csak más megvilágítás kell hozzá. Én is szerettem volna ilyen sorozatot készíteni, edzőterem megvolt, modell is, de a végén nem lett belőle semmi.


Furcsa, de idáig azt tapasztaltam hogy nincs is rá igény. Több irányban is keresgéltem de nem találtam olyan testépítőket akiket érdekelne ez a fotózás, ahol az izomtónusok vannak kiemelve. Az is meglehet persze, hogy azért nincs kereslet rá, mert senki nem fotóz ilyen témát.


Pedig ha valakinek fontos, akkor szerintem pont egy testépítő az, aki szeretné profi fotókkal megörökíteni a hosszú munkája eredményét.

2016. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Szerintem 100%-ig igazad van, én sem láttam még külön erre fotóst, ezért kérdeztem, hogy hátha valaki ismer valakit, aki ezen a területen mozog.
2016. okt. 2. 16:24
 4/6 anonim ***** válasza:

a portfólió fotózás kicsit becsapós elnevezés, mert a portfólió az egy válogatás a legjobb képekből (akár fotós, akár modell portfóliójáról van szó), így a portfólió nem egy fotózáson készül, sőt jobb esetben nem is portfólió fotózáson, hanem modell munkák során, amiknek nem a portfólió a célja, az csak járulékos eredménye, hogy belekerül a kép.

a kifejezés valószínűleg onnan ered, hogy a kezdő modelleknek nincs még portfóliója, ezért felkérnek fotósokat, hogy egyéb megjelenési cél nélkül készítsenek róluk képeket egy induló portfólióhoz. meg persze, aki nem modell, az is örülhet magáról szép képeknek, így él az ilyen lehetőséggel, de náluk pláne nincs értelme portfólió fotózásnak nevezni, hiszen ezek inkább portré, divat, akt, stb. fotózások, amikből születik egy pár féle kép...


keresgélj a neten, hogy melyik fotósok vállalnak divat/portré fotózást, nézd meg a képeiket, hogy milyen fotókat csinálnak és akiknek a munkái tetszenek, azoktól kérj árajánlatot, hogy mennyiért vállalják. a lényeg, hogy ne (csak) az ár alapján válogass, hanem azt nézd meg, hogy milyen munkái vannak a fotósnak és az alapján kb. mire számíthatsz majd és ezt nem árt más fotósok képeivel is összehasonlítani, hogy meg tudd ítélni, hogy az kb. mennyire jó - az úgyis mindegy, hogy mások mit mondanak arról, hogy valaki mennyire jó, neked kell, hogy tetsszen a végeredmény.


általában 30-50 ezer körül van az ilyen fotózások alja, 150 körül kezdődik egy komolyabb fotózás és határ a csillaogos ég, különösen, ha különlegesebb külső helyszínekre kell kitelepülni a fotózáshoz. persze minden attól függ, hogy mennyi féle és milyen jellegű kép kell, hány átöltözéssel, mennyire idő és eszköz igényes az elkészítésük, kell-e fodrász, sminkes, stylist, retus, stb.


mivel nálad különösen a test, izomzat, idomok hangsúlyozása a cél, ezért érdemes lehet körülnézned a glamour és akt fotósok környékén is, mivel ők kifejezetten ezzel foglalkoznak, csak ők egy kicsit más hangulattal szokták általában ezt művelni, de valószínűleg azért a te igényeidet is ki tudják elégíteni. érdemes olyan fotósokat is keresni, akik sportolókat szoktak stúdióban fotózni. akár írhatsz is azoknak a fotósoknak, akiknek számodra szimpatikusak a munkái, hogy kifejezetten ilyen referenciáikra vagy kíváncsi, mutassanak ilyet.

2016. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én azt tudom ajánlani, akinél én csináltam a sajátomat pár hónapja. És én is sportos témában, szóval ez se lehet gond. Ha írsz, akkor megadom az e-mail címét.
2016. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt hiszem már sikerült is találnom egy olyan stúdiót, ahol ez a fajta fotózás megoldható lesz:)

2016. okt. 8. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!