Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért ilyen gépeket gyártanak?

Miért ilyen gépeket gyártanak?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet olyan tükör nélküli gépet gyártani ami egyszerű mint a faék de mégis minőséget produkál?

Nem lenne benne wifi, bluetooth, nfc, meg 4k video meg egyéb gyakran felesleges (4k pl.) árnövelő parasztvakítás?

Nagy szenzor (legalább m4/3), manuális beállítás + auto, külső vaku (amit mellékelnek, kihajtható kijelző, sima 1080p video max. 50p-ig, és kész. Mindjárt jobban meg lehetne vásárolni, és nem kéne a képminőségért felesleges szolgáltatásokért pluszba fizetni?


Pl. a Panasonic széria van elszállva nagyon, alig van normál olcsó milcük, de van 4k, meg a már említett dolgok... Fujinál drága az objektív, drága a jó váz, Olympus talán még ami elfogadható, Nikon kis szenzoros, drága gépeket dob piacra, Canont hagyjuk, Sony pedig minőségi ugyan de alapból drága minden.


Egy időben a Q-S1 Pentax-ot meg lehetett venni 60 ezerért, többet nem is ér, de az legalább elfogadható árú volt akkoriban. Most megint 100 fölött van.


2016. okt. 28. 10:53
1 2
 1/16 Szirty ***** válasza:

Mert ezt veszi a nép. A gyártónak meg egy dolog kell: a profit.

Profit meg abból van ha veszi a nép amit gyárt.

Körbe is értünk.

A számok bűvölete és a látvány sokaknak fontosabb mint a részletek és a tényleges tartalom.

2016. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerinted mennyibe kerül egy átlagos milc gyártása? Súgok: tizedannyiba, mint amennyiért árulják.


Ez a kapitalizmus, ti akartátok: a gyártó szabja meg az árakat, te pedig szépen kifizeted. Ha nem tetszik, gyártsál magadnak, vagy döntsd meg a rendszert.


A gyártónak nem az az érdeke, hogy te olcsón juss hozzá, hanem hogy maximalizálja a saját profitját, és hidd el, nálad sokkal okosabb emberek tucatjai dolgoznak azon, ohgy ez hogyan érhető el. Ha a megoldás az árak leszállítása lenne, már rég megtették volna.


Lehet itt nyafogni meg toporzékolni, hogy ez nem igazságos, de ez van. Jelenleg...

2016. okt. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Azert van benne annyi parasztvakitas mert az az olcsobbik resze. A szoftveret kifejlesztik aranylag olcson aztan millios nagysagrendben eladjak minden geppel. Ez a szep a szoftver gyartasban, barmennyiszer is eladod sosem fogy el :-) Na ezert rakjak bele.
2016. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én mondjuk az olcsó kompakt kategóriát ki is vezetném szépen a terméklistából mert csak az elektronikai hulladékot gyarapítják... kb. semmi értelme azoknak az überolcsó kompaktoknak. Helyette inkább a jobb minőségű gépeket kellene olcsóbban adni és akkor jobban vennék.


A profit, igen... de nem jobb lenne a cégnek 2-t eladni egységnyi idő alatt olcsóbban mint 1-et drágábban? Nem mindegy hogy egy gépen van x Ft vagy két gépen mondjuk 1.5*x Ft haszon nem? Bár attól függ hogy nézzük...


Amúgy nem toporzékolok csak érdekelne hogy mi az oka ennek a felesleg-gyártásnak.


Ezt a 4k videózást homeuser szinten viszont tényleg nagyon feleslegesnek tartom, ahhoz kell egy bivaly gép / TV, és még nincs feldolgozva. Inkább raw full HD.


Jaj hát jut eszembe még... sorolhatnám, tényleg. Adott egy APS-C szenzor, amire rápakolnak 20 megapixelt, a user életében egyszer ha fog a4-nél nagyobb fotót nyomtatni, de még a4-et sem. 10x15 vagy 12x18 esetleg ami megy, de arra meg felesleges ekkora felbontás. Talán a képkivágási lehetőség ami előnye a nagy megapixel számnak, de ha meg zajos, mosott a kép akkor minek? Megint csak felesleges.


Na jó befejeztem :)

2016. okt. 28. 12:45
 5/16 anonim ***** válasza:

Erre mondtam, hogy nálad sokkal okosabb emberek dolgoznak az üzleti stratégián.


De ha meg vagy győződve arról, hogy neked van igazad, állj ki pár közgazdásszal egy szellemi összecsapásra.

2016. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Na ez az amikor magasról lenézitek az embert... én nem vitatkozom, nem okoskodok, csak kérdeztem valamit és elmondtam a véleményemet. Nem azt mondtam hogy mától fogva az én szavamra kell hogy adjanak, és úgy legyen minden... csak én így gondolom, ez a véleményem. A kérdésre a választ megkaptam, ezzel ennyi. De milyen érdekes, egyet senki nem értett még velem, ezek szerint ti tele vagytok pénzzel és nem gondolkoztok el azon hogy miért adjak pénzt azért amit nem is akarok egy fényképezőbe, de kell a minőség?


Kell egy megbízható kocsi hogy a-b távot kényelmesen megtegyem, legyen benne pár alap kényelmi szolgáltatás, de teljesítményben azért legyen jó, és én erre szánok xy összeget. Megkaphatnám 3 millióért, de ez a kocsi tele van nyomva mindennel, esőszenzor, auto klíma, ülésfűtés, nagy hifi stb., ami nekem nem kell de mégis vegyem azt 5 millióért, mert csak úgy kapom meg a kívánt teljesítményű autót. Ez ugyanaz.

2016. okt. 28. 13:57
 7/16 Szirty ***** válasza:

"Nem mindegy hogy egy gépen van x Ft vagy két gépen mondjuk 1.5*x Ft haszon nem?"


Én nem vagyok közgazdász, de ennyire azért nem egyszerű a képlet!

Nagyon nem mindegy az sem, hogy mibe kerül az előállítása.

A nagy cégeknél még azt is nyilvántartják (költség szinten) hányszor húzza le a budit naponta az ember.


Sajnos más területen is megy a mértéktelen pazarlás.

Rendkívül jó példa erre a mobiltelefon őrület és a laptop mánia.

2016. okt. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Marketing. A jó gép mindig drága lesz, de olcsón csak gyengébbet kaphatsz. Így előbb-utóbb kénytelen leszel drágábbat venni. Ez azért jó, mert mire eléred a célod, több gépen is átvergődhetsz.

Néha becsúszik 1-1 érdekesség, mint a Fuji S100fs, az optikája kissé színezett, de a 2/3 collos csipje szarrá veri a mai kompaktokat is, de gondolom ilyenkor gyorsan befenyítik a mérnököket és utána már újra az elvárt szar minőséget tervezik.

2016. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Van a Panasonic-nak olcsó Milces gépe


A parasztvakítás meg nem tesz hozzá annyit az árhoz hogy attól lényegesen olcsóbb lenne

2016. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha ennél is olcsóbban szeretnél Milces gépet venni akkor használtakat kell nézegetni mert ez már a kis-kompaktok felső határánál van jóformán:


[link]

2016. okt. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!