Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kaptam ajándékba egy Canon...

Levente Csifo kérdése:

Kaptam ajándékba egy Canon 80D DSLR fényképezőgépet. Objektív?

Figyelt kérdés
Előtte egy Fujifilm HS20 EXR Bridge gépem volt, amiben kedveltem a nagy optikai zoomot. Milyen objektívet ajánlotok hozzá, elsősorban tájakat és embereket szeretnék fotózni. Olyan objektívet szeretnék amivel azért zoomolni is lehet, bár tudom, hogy a DSLR-nél nem ez a fő szempont. (Jövő héttől járok majd tanfolyamra)?
2016. nov. 4. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp


[link]

2016. nov. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó,de azért valamivel olcsóbbra gondoltam.. Olyan 100,000 körül, talán.
2016. nov. 4. 09:55
 3/11 acelsziv ***** válasza:
Emberekre 70- 85 mm -es kell. Tájakhoz meg nagylátószőgú tehát 18-35mm ebben gondolkozz.
2016. nov. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100as körül kit objektívet kapsz ahhoz nem kell tanácsot kérni.
2016. nov. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kezdésnek, talán: [link]


Bőven lefed mindent, és még úgy is jobb lesz a képe mint az említett fuji gépnek.

2016. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5


adtam rá egy pacsit, de azért azt tegyük hozzá hogy ez nem egy 350 ezer HUF os váz színvonala.

2016. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy a sima, nem nano, ha ez drága.


Egy váz kihasználásához jellemzően többet szoktak objektívre költeni, mint amennyibe a váz került. Saját véleményem szerint inkább gyenge vázat és jó üveget érdemes venni, mint fordítva.

2016. nov. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nos, köszi a válaszokat a haverom adott kölcsön egy 18-55 ös objektívet, ez jó lesz tanulni, majd a nyáron veszek egy jobbat.
2016. nov. 5. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Erre a kettőre én kettőt ajánlanék, Canon EF 50mm f/1.4 USM, vagy Canon EF-S 24mm f/2.8. Az első inkább az emberekre, a második inkább természet. Mindkettőnek elég kicsi a torzítása, a fényereje is jó, de fix. Ha nagyon bele akarsz menni akkor szerintem ne tanfolyamra járj. Netről tanultam, 14 vagyok és profi fotósoknak is tetszenek a képeim. Balassa László előadásait ajánlom, mivel nagyon jó dolgokat mond. És Szipál Márton is, aki sajnos meghalt, de róla is vannak dokumentumok. Én nem bízok a tanfolyamokban, mert könnyen előfordulhat hogy hülyeséget mondanak, pl hogy a derítő vakuzás hülyeség. Na ha ilyet hallasz akkor gyorsan sétálj ki onnan. Javaslom a YouTube csatornákat pl Serge Ramelli, Adam Kappa, Nick Page, Improve Photography, (ha bele akarsz menni az asztrofotózásba akkor): Lonely Speck, és még van sok, magyar is van pl Budai Petur. Remélem tudtam segíteni, bár lehet hogy úgy tűnök mint egy okoskodó 14 éves, de szerintem nem mondtam hülyeséget :D
2016. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Canon EF 50mm f/1.4 USM"


Szerintem ez a Canon létező legrosszabb ár-érték arányú objektívet. Még a régi, lassú és pontatlan micro USM van benne, gyenge a mechanikai része és nagyon lágy nyitva. Inkább ajánlanám az olcsó 50 1.8-at, vagy ha valami tényleg jó kell, akkor Sigma 1.4 Art.


A kölcsön 18-55 tanulgatni és próbálkozni nagyon jó megoldás.

2016. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!