Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nem szoktam ilyeneket kérdezni...

Nem szoktam ilyeneket kérdezni, de most én sem tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Nikon D80-om van, ami anno elég komoly gép volt, de mára már belátom én is hogy sajnos zajkezelésben, live view + videó funkció hiánya miatt le van maradva technikailag... mellé még elég nagy is. Obival, markolattal két akksival, vakuval már elég súlyos darab.

Gondolkozok hogy helyette megéri-e egy belépő szintű mai tükröst venni, vagy egy milc-et.

Canon Eos 1200D ami szóba jöhet az ára miatt, vagy egy valamilyen MILC, pl. E-PL6 szettben vagy egy GF7 Panasonic, ezek elérhető árúak.

Ti melyiket ajánlanátok? A live view / videó, és a focus peaking, jó zajkezelés (zaj lehet csak ne színzaj legyen mert az ronda...) fontos lenne.



2016. okt. 26. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne tévesszen meg a zajkezelés!A D80 iso teljesítménye 524,az 1200D-é 724,de sajnos a fotózásban már régóta megy a parasztvakítás.Jól hangzanak ezek az adatok,csak azt felejtik el hozzátenni,hogy a felbontás növelésével jelentősen romlik a szenzorok alapérzékenysége.Volt 350D-m,40D-m.Most 1200D-m van és ahol kell az iso 1000...1600 a gépnek,ott a 350D-nek(aminek szintén 524 az iso teljesítménye) elég volt 400 is.Az előbbi a teljesítmény-határon kívül,utóbbi a teljesítmény-határon belül van.
2016. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
...az MILC-k a megfizethető kategóriában nem jobbak a belépő DSLR-eknél,de drága hozzájuk az obi és a választék is kicsi.Ár-érték arányban ezek a legrosszabbak,mert újdonságok,de alig tudnak valamit.Ha jó MILC-t akarsz,az egy vagyon.Ezeket a belépő gépeket el kell felejteni.Olyan gépekben kell gondolkodni,amik régiek,de fél-profik vagy profik.50D-ben,60D-ben és Nikon megfelelőikben kellene gondolkodnod.Sajnos nincs olyan gép,ami megfizethető és minden igényt kielégít.El kell dönteni,hogy mi fontosabb: a teljesítmény vagy az extra funkciók.
2016. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ami lényeges lenne az alacsony zaj magas érzékenységen (mint már írtam) fotózásnál, a videózási képesség oly módon hogy lehessen állítani az érzékenységet, záridőt, valamint támogassa a régi objektíveket (m42 széria leginkább, és az m39, ezért a Nikon ilyen szempontból nem a legjobb).

Nincs bajom a D80-al csak már van jobb is, lehet megelégednék egy D90-el is de az m42 m39 kilőve...

2016. okt. 27. 09:32
 4/4 anonim ***** válasza:
A Canon 5Dm2 felelne meg leginkább ezeknek a kritériumoknak.Az 1200D is tudja ezeket,de ott a zajmentesség nem tart sokáig,csak elméletileg-mint már írtam.Persze a körülményektől is függ.Ha nem akarsz vele gyenge fényviszonyok között kézből fotózni,videózni,akkor jó lehet.Nem tudom,hogy Neked mennyire fontos a kereső fotózáshoz.Ha fontos,akkor az MILC-k kilőve.Nem tudok mást mondani,mint hogy az 1200D-t kellene választanod.Ár-érték arányban jó.Viszont manuálisan nem tudsz köztes érzékenységeket(pl.1000,1250...) beállítani,azt csak a gép tudja beállítani magának.
2016. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!