Canon vagy Nikon?

Figyelt kérdés
Konkrétabban Nikon D7100 vs. Canon EOS 70D. De az alapkérdésem az, hogy ugyanabban a kategóriában melyik gyártó a "jobb"? Elsősorban ár/tudás-használhatóság szempontjából.

2016. okt. 9. 21:00
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Tudásban,technológiában elhanyagolható köztük a különbség.A 70D-nek forgatható a kijelzője és wifis.A D7100-nak meg jobb a dinamika tartománya(elvileg) és dual slot-os.A D7100-nak Toshiba szenzora van(Hát...).Ha ezek alapján nem tudsz dönteni,akkor egyszerűen válaszd azt,amelyik szimpatikusabb!Ugyanabban a kategóriában a Pentax a jobb.
2016. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a márka vallási kérdés


audi-bmw

ketchup-majonéz

apple-samsung

tom-jerry


a spec alapján a canont venném, főleg azért, mert kihajtható a kijelzője, ami nekem sokszor jól jött volna már


https://www.youtube.com/watch?v=btaesOmA_ro

https://www.youtube.com/watch?v=MV8lEKSUcVs

2016. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk amennyire én tudom a Toshiba nem gyárt szenzort, a Nikon fényképezőgépekben mindig is Sony érzékelők voltak, de ez részletkérdés.


Nincs olyan mértékű különbség a két gyártó gépei között, amit észre is veszel. A különbség sokkal inkább ergonómiai, kényelmi szempontoknál látszik, ezért én a helyedben a számodra fontos funkciók illetve az alapján választanék, hogy melyik rendszer kényelmesebb a számomra.

2016. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

@3

Igen;én is tudom,hogy a Sony szenzor az elterjedtebb,de a D5200-ban,D7100-ban,D7200-ban Toshiba szenzor van.Utána lehet nézni neten.Nem én találtam ki.

2016. okt. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Más a színvilága a két márkának.
2016. okt. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

nézd meg a teszteket, hogy melyiknek miiyen a színvilága, zajszintje, stb. hasonlítsd össze a tudásukat, melyikben milyen funkciók vannak és neked ezekből mire mennyrie van szükség.


ami egyik vagy másik gyártó mellett szólhat leginkább az, hogy melyikhez mennyiért kapsz objektíveket, vakukat, egyéb tartozékoket. melyikhez mennyire és milyen árszinten találsz használt cuccokat, ha bővíteni akarod és szerintem a legfontoabb szempont, hogy a barátaid, munkatársaid, iskolatársaid, egyéb környezted körében hányan és milyen dolgokkal rendelkeznek, így növelheted az esélyeidet, hogy tudtok egymással csere-berélni, drágább dolgokba közösen beruházni, vagy csak kölcsön kérni egymástól valamit, ha tönkremegy valami.


egyébként minden gép annyira jó, amennyire megtanulod kihasználni és a hasznodra fordítani a tulajdonságait. a fotók minősége zömében nem a gépen múlik, hanem azon, hogy te hogyan és mire használod azt a gépet.

2016. okt. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy Pentax? Szerintem a legjobb gépek a Pentaxok, és már alsó kategóriában megkapod azt, amit a másik kettőnél lényegesen drágábban. A K-3 mindkettőnél jobb.

De ha Canon és Nikon közt kellene választanom, akkor egyértelműen Nikon.

2016. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ki mit akar fotózni. Én maradnék a két nagy márka mellett, mert autofókuszos olyanok, mint a Canon EF 100/2, 135/2, olyanok szerintem Pentaxnál nincsenek (mármint olcsóbban). Nekem kell a nagy fényerő. A Canon az kicsit fapadosabb, mint a Nikon.
2016. okt. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem Nikon lesz. :) Eredetileg is inkább azzal szemeztem, de most már tuti, hogy az lesz.
2016. okt. 12. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!