Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy fényképezőgépet, de elvesztem a részletekben. Nagyon sok dolog van amit nem tudok. Tudom, hogy a MP nem számít, de mi van az optikai zoom-al? Mert láttam 60x, 40x, megy 30x-osat is.

A lényeg hogy makró és telefotókat szeretnék készíteni vele(első sorban megtanulni vele), néha-néha családról is.

Nem szeretnék vagyonokat költeni rá ezért egy Bridge gépre gondoltam, 80e max amit rászánnék (ha nagyon muszáj rá tudok dobni pár ezret), de használt is szóba jöhet(végső esetben).

Szóval a lényeg, típusokat szeretnék tőletek kérni!

Válaszaitokat előre is köszönöm!!



2016. nov. 15. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 10x Zoom-nál nagyobb teleobi értékkel már nem fogsz értékelhető minőségű képet fotózni.


Ezeknek a gépeknek a szűk keresztmetszete az 1/2,3" os érzékelő lapka és a gyenge fényerejű optika.


[link]

2016. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ráadásul a diffrakció miatt pláne nem használhatóak értelmesen. APS-C szenzornál, pl. egy Nikon D80-nak a diffrakciós limitje olyan f10 körül van.

Ez minél kisebb a szenzor, annál kisebb szám.

Valamint egy 1/2.3"-os szenzornak 6x szorzója van, ami azt jelenti hogy pl. f2.8 a fényerő, de az effektív mélységélesség olyan mint fullframe-en f17-el lőtted volna a képet, ami kb. már a diff. határ.

Na mindegy, csak írtam. Inkább választanék egy prémium kompaktot legalább 1/1.7"-es vagy CX szenzorral.

2016. nov. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak voltak!!

Bele szeretnek tanulni a fotozasba, meg nem volt komolyabb gepem, ezert is kertem velemenyeket es ajanlasokat!

2016. nov. 16. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!