Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 1200D fényképezőgéphez...

Canon 1200D fényképezőgéphez milyen objektívet ajánlotok, ami olcsó, de árához képest jó?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd venni egy Canon 1200D fényképezőgépet, viszont anyagilag nem adja már ki drága objektívekre. Az alap objektívet, a 18-55mm DC-t nem szeretném, mivel sokaktól hallottam, hogy rossz minőségű képeket csinálnak a DC-s obik, ezért valami más, de olcsó objektíven gondolkodtam. Volna egy, amit kinéztem, az pedig az EF 50mm f/1,8 STM objektív, ami az egyik oldalon TOP1-es helyezésnél van .. újonnan 33 ezer forintért beszerezhető, viszont használtan jóval olcsóbban meg tudnám venni. Véleményetek erről az objektívről? Vagy esetleg valami más objektív, ami nem drága és viszonylag jó? Legfőképpen a horgászatra használnám a gépet, magamat és a kezemben a halat fényképezném vele, na meg persze full hd videókra használnám :) előre is köszönöm :)

2016. nov. 28. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézegess róla teszteket a neten!


fotók és videók is vannak


Ár érték arányban állítólag nagyon jó de nyilván nem lesz olyan mint egy 200 ezer forintos


[link]

2016. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, én azt tudom, hogy nem lesz olyan, mint egy profi objektívem lenne, ezzel tisztában vagyok .. mivel semmi jövedelmem nincs, mivel diák vagyok, ezért érdekelne csak olcsóbb obi ... köszönöm egyébként a választ :) már néztem róla én is teszteket, nekem tetszett, viszont néztem képeket a DC obiról is ami készült, viszont az sem volt rossz, vagy csaltak a képpel, mivel máshol mindenki csak negatívat írt arról az obiról, azért kérdezem itt :)
2016. nov. 28. 22:40
 3/11 anonim válasza:
75-300mm nekem is ilyen van és nagyon szuper.
2016. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1200D van a DC obival, és 10 ezer képből csak egyet találtam használhatatlannak ami az objektív miatt használhatatlan. A nagy kontrasztú részeknél (kopasz erdő, fényes égbolt) nagyon látszik a kromatikus aberráció, lila elszíneződés. Gyakorolni jó, de komolyabb munkára nem. A Nifty Fifty szerintem jó választás lenne az STM motor miatt, viszont ha elképesztően jót akarsz olcsón akkor próbálj ki több, régi nagy fényerejű, nagy gyújtótávolsággal rendelkező objektívet, pl Pentacon 135mm f/2.8 M42 egy Canon Chip-es adapterrel. Ezek az objektívek kifejezetten élesek nyitott rekesznél is, és ez az objektív 15 lamellával rendelkezik ami azért nem semmi. De ezek ugye manuális objektívek, mivel abban az időszakban nem volt autófókusz, ezek filmes gépekhez készültek.
2016. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat :) na lehet, hogy még a DC-t megpróbálom, mert azt egyben adják a testel olcsóbban, de lehet csak testet veszek aztán majd hozzá veszem külön az 50mm-est :) a régi obiknak meg majd utánanézek, köszönöm :)
2016. nov. 28. 22:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem a DC objektívek nem jöttek be. A tele még mindig megvan, lényegében eladhatatlan. Lehet vele fotózni, de az újabb, IS vagy STM verziók sokkal jobbak.


Az 50 1.8 viszont megéri a pénzét, az STM és a régi, zörgős is. Gyenge építés, erőtlen AF, de nagyon jó képminőség és nagy fényerő olcsón.

2016. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Megnézve a tesztfotókat az élességgel vannak problémák ha ránagyítok viszont összességébe szép képeket csinál.
2016. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az kétségtelen, hogy a photozone.de-n csak egy DC-s és egy IS-es kitobi tesztje van fent, és vannak különböző apák és fiák ebben a műfajban, de pont annak a kettőnek a tesztjénél a DC-s másfél, az IS-es meg három és fél csillagot érdemel. Mármint csak a képalkotást tekintve.
2016. nov. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 JulesTS ***** válasza:

50mm-esben még ezt is érdemes megfontolni:

[link]

Kevesebb mint fele annyiba kerül mint a "gyári" Canon, de olvastam egy tesztet, ami szerint képminőségben hasonlót tud.

Egyébként meg amikor szerencsétlen, vagy szerencsés módon elhajítottam a kitobimat és tönkrement az autófókusz, akkor vettem egy használt Sigma AF 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM-et. Miután meg lett a használt Sigma, csak azt sajnáltam, hogy nem előbb cseréltem le a kit obit...

Nézz körül a használt obik között is.

2016. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :) hát majd akkor tavaszig még eldől, milyet veszek majd ;)
2016. nov. 29. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!