Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy tudok elmosodott hátteret...

Hogy tudok elmosodott hátteret fenykepezni ezzel a géppel: Nikon coolpix L340?

Figyelt kérdés
2016. nov. 29. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát azzal nagyjából sehogy. Ez a gép tipikus példája annak, hogy egy átlagos kompakt gépet, hogyan próbálnak eladni az óriási optikai zoommal (amit szerintem nem is lehet kihasználni rendesen).


Ha ilyen képet szeretnél készíteni, akkor két lehetőséget látok:

- Veszel egy kicsit komolyabb technikát.

- Ezzel csinálsz egy szép éles képet, majd képszerkesztővel módosítod a háteret.

2016. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, zoomolj nagyra, menj távolabb hogy a tárgy elférjen a képen, fókuszálj egy közeli dologra és a leírás szerint használd a fókusz rögzítést az exponáló gomb félig lenyomva tartásával.

[link]

2016. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 2. írt, meg még állítsd a gépet portré módba.
2016. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vagy így:

[link]

De van még egy pár hasonló tutorial több is...

2016. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Amit a 2. írt"

Amit a 2. írt, az az, hogy ne a témára fókuszálj, hanem másra, és ezt a fókuszt rögzítsd...

2016. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban így is érthető. Én a "valami közeli" alatt automatikusan magát a témát értettem. Tehát az lenne a lényeg, hogy a téma legyen minél közelebb a háttérhez képest.
2016. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ki is probálom amint haza értem.
2016. nov. 29. 13:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát az lenne a lényeg, hogy a téma legyen minél közelebb a háttérhez képest."

Így van.

2016. nov. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a lehető legjobban elmosott hátteret akarod, akkor a legnagyobb gyújtótávolság, nyitott rekesz, és minél közelebb a tárgyhoz vagy a modellhez. Mivel Coolpix ezért sejtem hogy 1/2.3-os méretű a szenzora, ami azért kicsi. Annyira hogy néhány Sony telefonban is ekkora a szenzor. Ami még szerintem esélyes az az hogy manuális fókusz, játssz az élességgel addig amíg a legjobb elmosást kapod, csinálj egy ugyanolyan képet viszont már arra fókuszálva amit akarsz fotózni és utána photoshopban a kettőt mosd egybe, használj ecsetet hogy az éles részre az éles képet ráfesdd és kész is.
2016. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!