Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő hobbi fotósnak milyen...

Kezdő hobbi fotósnak milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Elsősorban koncert fotók készülnének.

2016. nov. 29. 16:59
 1/8 anonim válasza:

szerintem attól függ, hogy milyen koncert, milyenek a fényviszonyok..

én 10-11 évesen kaptam egy fényképezőt (NIKON COOLPIX L25, kompakt fényképezőgép), és csak most jöttem rá, hogy mennyire nagyon jó! De ha azt mondod, hogy inkább koncerteket fényképeznél akkor nem ajánlanám mert sötétben nem csinál olyan jó képet mint rendes fényviszonyokban. Van rajta mozgáscsökkentés és BSS mód (vagyis több képet csinál de csak a legjobbat menti le.

Szóval szerintem ha csak hobbinak kellene akkor egy kompakt fényképezőt válassz, vagy ha jó képet csinál a telefonod szerintem az is jó.

2016. nov. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Én nagyon ajánlom a Canon EOS 1200D-t, nekem 6 hónapja van és imádom. Igaz, az objektív nem a legjobb mert egy 18-55-ös DC, de ha jót akarsz akkor vedd a 18-135-öst. STM motor van benne, és azt mondják elég jó. A fényereje nem a legjobb, de ha tényleg a legjobbat akarod ráadásul olcsón akkor nézz meg használt, régi, manuális objektíveket, és ha ezek tetszenek akkor adapterrel tudod használni őket, mert azok nem bajonettesek hanem menetesek. 2 ezerért lehet kapni egy Canon Chipes adaptert, ami azért jó mert kiadja a szokásos csipogást ha eltalálod a fókuszt.
2016. nov. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik legfontosabb tényező az anyagiak, hogy mennyit szánsz rá. Tudod, "kis pénz kis foci, nagy pénz nagy foci".
2016. nov. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Max 70e szánnék rá.
2016. nov. 29. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
#2-es vagyok. Hát annyiért egy kompaktot vagy Bridge gépet kapsz, amikkel nem sokra mész. Sokban akkora a szenzor mint a Sony felsőbb kategóriás telefonjaiba. A beépített objektívek fényereje nem túl jó, és a zárídő, ISO érzékenység is elég rossz.
2016. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
kezdő hobbifotósnak nem fényképezőgépet ajánlunk, hanem könyveket, amikből megtanulhatja azokat az alapismereteket, amik alapján már maga is képes eldönteni, hogy a már meglévő telefonja és/vagy fényképezőgépe miért kevés a szándékaihoz és ezek alapján tudni fogja, hogy milyen fényképezőgépet válasszon magának.
2016. nov. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen sejtettem, hogy ilyen árba egy jó gépet aligha találni, de tanulásnak, gyakorlásnak bőven megtenné. Különböző szögek fényképezése stb.
2016. nov. 30. 13:39
 8/8 ThodEE GoD ***** válasza:
Használt gépet, ennyiből már lehet kapni egész kellemes darabokat, van olyan ismerősöm aki D3300 + 18-55 el ment koncert fotózni. MILC vagy DSLR-t vegyél ;)
2016. dec. 1. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!