Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hibára utal, ha egy fényképező...

Hibára utal, ha egy fényképezőgép bekapcsolt állapotban halkan zúg?

Figyelt kérdés

Akkor is, ha lejátszás módban van.

Régi gép.



2016. nov. 30. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor új volt zúgott?
2016. nov. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem igen. Egy ilyen cuccnak nem kell zúgnia a működéshez.
2016. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Használtan vettem.
2016. nov. 30. 21:12
 4/4 anonim ***** válasza:

ezt ígylátatlanban nem lehet biztosat mondani. azt sem tudjuk, milyen gépről van szó, azt sem halljuk, milyen hangról van szó, a zúgás is sok féle lehet, a halk sem mindenkinek ugyanazt jelenti, azt sem tudjuk, hogy a te füled túl érzékeny, vagy más is hallaná-e, stb.


elvben nem kéne zúgást hallanod, de ha nagyon érzékeny a füled, akkor akár elektronikus alkatrészek hangját is hallhatod, főleg, ha régi modellről van szó. bár ez tévéknél gyakoribb, mint fényképezőgépeknél, de ettől előfordulhat, én is hallottam már elektronikus zúgást régebbi modellű, de amúgy vadonat új állapotú fényképezőgépnél is.

ha van képstabilizátor a gépben, annak is lehet egy folyamatos zúgása, mert azzal kompenzálja a mozgást és ez (bizonyos megoldásoknál) folyamatosan működik és akár hangja is lehet (amit van, aki hall, van aki nem).


ha cserélhető objektíves gépről van szó, akkor nézd meg, hogy van-e képstabilizátor az objektívben és próbáld kikapcsolva, hátha úgy elhallgat, illetve cseréld le az objektívet másikra, hogy azzal is ugyanúgy zúg-e. keress egy boltot, ahol van kipróbálható ilyen típusú gép és hallgasd meg, hogy az is zúg-e.


szerintem vidd el a márkaszervizbe és nézesd meg, hogy ez a zúgás normális-e, vagy valami hiba okozza esetleg és lehet/kell-e javítani miatta, az a biztos.

2016. dec. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!