Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség a Photo- és a...

Mi a különbség a Photo- és a Video Lapse között? Egy SJ4000 kamerán található e két mód. Melyik mire használatos?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen a Photo Lapse-re nem tudok rájönni, mert külön fájlokba menti a képet. Azt a time lapse-et hogyan készítik, ami valahogy így néz ki:

[link]



#mód #mode #Time-Lapse #SJ 4000 #photo lapse #video lapse
2016. dec. 17. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:

A videolapse az, ami egy videóba összerakja a képeket, a photolapse csak simán fotóz, és neked kell öszerakni.

Mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai is, én az akciókamerámmal csakis az előbbit használom.

2016. dec. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A videolapse nekem csak felgyorsítja rohadtul, mondjuk lehet azért mert az x másodpercenkénti elkapott képeket pakolja egymás után.

De akkor olyat hogy kell csinálni, ami a linken látható?

Hogy egy képbe összevágni rengeteg képet hogy olyan szép legyen.

2016. dec. 18. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:

A lapse fotó egy képen van összerakva. Ilyenek a csillagív fotók is. A lényeg, hogy készítesz 10-20-50-100 képet egy állványról, majd ezeket a képeket egymásra rakod pl. Photoshoppal. Én a csillagíveket StarStax-al szoktam összerakni, ez pár másodperc alatt elvégzi ezt a műveletet. De nem csak csillagívre jó.

[link]


A time lapse videó értelemszerűen videó lesz, ahol a képeket egymásután egy videofájlba kell összeszerkeszteni, így pl. ezer percen át készítesz percenként egy képet, abból lesz egy 40 másodperces 25 fps-es videó. Ezt is állványról szokás készíteni programozható távkioldóval, de sok gép alapból is tudja ezt.


A linkelt képen látható minőséghez egy jó fényképezőgép, egy jó objektív és egy stabil állvány kell. Ez hosszú záridős képekből lett szerkesztve, ezért nem látszanak az autók, csak a lámpák fénycsíkjai. Az épületek élesek maradnak, mivel azok nem mozognak. Beállítod a gépet egy járdaszigetre, csinálsz pár tesztképet, hogy megtaláld a legjobb beállítást, aztán készítesz pl. 10 képet, majd Photoshoppal egymásra teszed. Szűk rekesszel, 5-10 másodperces záridővel ilyesmi eredményt lehet elérni, de ezt mindig az adott helyen a fényviszonyoknak megfelelően kell beállítani.

2016. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezzel sokat segítettél! :)

Viszont már csak azt nem értem, hogy ha külön fájlokban vannak a képek, akkor ha azokat én egymásra pakolom, mindegyik teljes széltében kitakarja az alatta lévőt, nem? Hogyan lehet mindegyik képről megtartani a különböző képpontokat, azaz a fénycsíkok aktuális szakaszait?

2016. dec. 18. 11:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem takarja ki, hanem egymást erősítik, kontrasztosabb lesz a kép. Ha a fényképeződ tudja ezt, akkor próbáld ki. Ez olyan, mint amikor az analóg fényképezőknél nem tekerték tovább a filmet, hanem egy képkockára tízet vagy akárhányat exponáltak.
2016. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, filmes géppel ez így jó módszer, én a Photoshopban nem tudom hogy kéne, mert ha ott egymás fölé rakok képeket, akkor tudom hogy ott kitakarja a felső azt ami alatta van. Vagy egy külön program külön algoritmusa kell hogy a kijelölt képeket összepakolja timelapse-be?
2016. dec. 18. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszomba belinkeltem a StarStax-ot, azt töltsd le. Nagyon egyszerű a használata. Bal oldalra behúzod a képeket, rányomsz a "Start processing" ikonra (balról a negyedik), és kb. 10-15 másodperc alatt kész is. A Photoshoppot majd megnézem, hogy hogy is kell azzal.
2016. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt egy jó leírás a Phptpshphoz:

[link]

2016. dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. dec. 18. 19:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt van egy jobb leírás:

[link]

2016. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!