Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául a pouvoir és savoir...

Franciául a pouvoir és savoir használata között mi a különbség? Például a ˝tudok úszni˝, az melyikkel használatos?

Figyelt kérdés

2016. júl. 8. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

pouvoir: -hat, -het -> lehetőségnél

pl.: Nous pouvons continuer. (Mi tudjuk folytatni)


savoir: tanult tudás

pl.: Il sait lire en arabe. (Tud arabul olvasni)


a tudok úszni a savoir igével van :)

2016. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

A pouvoir, ha igeként használjuk, olyamit jelent, mint az "être apte", "être capable" - képesnek lenni, csúnya magyarsággal "tudhatni".

Je vais pouvoir nager demain, car on va à la piscine. - Holnap úszhatok, mert megyünk az uszodába.


A savoir már kimondottan tudást jelent:

Je sais nager, car on me l'a appris. - Tudok úszni, mert megtanítottak.

2016. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
24%
Tudsz angolul? Mert én úgy jegyeztem meg, hogy a pouvoir annyi, mint a 'can' angolban. a Savoir pedig a 'know'.
2016. aug. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A "savoir" az, amit megtanulsz, a "pouvoir" pedig az, amire képes vagy/van lehetőséged.


A "nager"-t is mondhatod mindkettővel, csak más jelentései lesznek:

Ha "je peux nager", akkor képes vagy rá valamilyen egyéb dolog miatt, például mert éppen jó idő van. Tehát úgy fordítanám, hogy "úszhatok". Vagy mondjuk "je ne peux pas nager", ha teszem azt amúgy tudsz úszni, de épp eltörted a kezed, így az adott helyzetben nem tudod megcsinálni.

Ha "je sais nager", akkor pedig "tudok úszni", tehát megtanultam úszni, ezért tudom csinálni.

2016. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!