Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mennyi idő, míg elérek egy...

Mennyi idő, míg elérek egy profi szintre a fotózásban, ha megvan hozzá az eszközöm és kellően kitartó vagyok?

Figyelt kérdés
Megvan a gépem, egy Nikon D300. és egy ismerősömnek több kiegészítő, ilyen-olyan objektívek, derítőfény, ernyők...stb. Az lenne a kérdésem hogy mennyi idő, míg kemény tanulással és fejlődéssel el tudok mondjuk arra a szintre érni, mint ami itt látható: [link]

2016. dec. 20. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyors kérdés: tehetséged és kreativitásod is van, vagy azt is az ismerősödtől kell kérni?
2016. dec. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Photoshoppot is ismerned kell :) én am jàrmű fotós vagyok. ( akár milyen viccesen is hangzik de lány vagyok.. 21.)
2016. dec. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Nemtudom :D
2016. dec. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Profinak lenni azt jelenti, hogy ez a fő bevételi forrásod. Az eszközöd régi és még nagyon sokmknden hiányzik mellőle. Egyébként ha adott a látásmód, a kitartás és még kb. legalább 1,5-2M Ft akkor 5-6 év alatt elérheted azt a szintet amivel már kereshetsz pénzt. De ehhez végzettség is kell amit két év alatt tudsz megszerezni. A lánynak: senkit nem érdekel a nemed, viszont a képeid érdekelnének.
2016. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
5-6 év... és NAGYON sokba fog kerülni.
2016. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá érzéked, egy bizonyos szintet, bizonyos "betanult" helyzeteket rövid időn belül lehet hozni. Az, hogy minden felmerülő szitut és problémát profin kezelj, nem 1-2 év.

A profi is elég szubjektív fogalom. Hozzá nem értőket viszonylag könnyű lenyűgözni.

2016. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

...és úgy kell viselkedned, mint egy profi fotós:

https://www.youtube.com/watch?v=s0JQfoMZbTM

:)

2016. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ami a technikát illeti, ma azért mások az elvárások, mert olcsóbb lett. De ezelőtt 10-12 évvel a profi fotós honlapokon általában a mosolygó fényképező egy Canon 300D-vel és a rajta levő Sigma 70-200/2,8-al pózolt. Büszkén. Képek akkor is születtek szépek is és "hát, izé..."-k is.


Ami a fotós tudását illeti, kilóra a legteljesebb tudomány háttéranyaggal együtt (termodinamika a színhőmérséklethez, stb) az kb annyi, amennyi könyvet meg kell emészteni egy egyetemistának másfél év alatt. Ha ugyanezen időszak alatt keményen gyakorol valaki... Akkor eljutott az iparos szintjére. És, hogy genyoid legyek, akkor már nem követi el azt a hibát, amit a linkelt oldal fotósa, hogy a rövid gyújtótávolságú objektívvel készült képen a családanyának akkora lába van, mint másfél feje. :)

Hogy továbbjut-e, az a tehetség, érzék, stb homályos fogalmaktól függ. Szándékosan nem használom korunk elkoptatott közhelyét, a kreativitást. :D

Ugyanakkor egy csomó, bármilyen vállalkozáshoz szükséges tulajdonság is kell, némi rámenősség, jó rábeszélő készség, magát eladni tudás, sb.

2016. dec. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Először az alapértékeket kell megtanulnod, de ez egyáltalán nem elég. Mindíg találni kell egy érdekes kompozíciót a megfelelő megvilágítással. Próbálj egy történetet elmesélni a képpel, ez nagyon sokat számít. A megvilágítás is egy külön téma, azt is meg kell tanulni. Aztán Photoshop, Lightroom. Hiszed vagy nem, én ezt 6 hónap alatt nagyon jól megtanultam pedig csak 14 vagyok. És nem kell egy profi képhez 1-2 milliós felszerelés, Canon EOS 1200D-m van ami jelen pillanatban a Canon legolcsóbb belépő szintű DSLR-je, plusz az alap kit objektív, és ezekkel csináltam már olyan képeket amiket egy profi géppel és profi objektívval nem tudnál megismételni. Photoshop sem olyan nehéz téma de nem is egyszerű, és ha a képeidet fel akarod dolgozni akkor mindenképpen RAW formátumban kell elkészítened őket, viszont hátrányuk a nagy fájl méret (átlag olyan 22MB RAW-ba). Szóval én azt mondom, hogy először alapok, utána kompozíció és világítás + Photoshop, és végül a marketing.
2016. dec. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#9-es vagyok, amúgy még annyit hogy a kérdésben mellékelt weblapon lévő képekhez nem kell sok tudás, mivel ezek egyáltalán nem olyan érdekfeszítőek mint például Tommy Reynolds képei.
2016. dec. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!