Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy tudnám azt kiszámolni...

Hogy tudnám azt kiszámolni hogy melyik objektívnek jobb a bokeh-ja?

Figyelt kérdés
Majdnem mindent tudok a fotográfiáról, a kompozíciót, megvilágítást, alapértékeket, szenzor- és filmméreteket, viszont arra még nem jöttem rá hogy kell kiszámolni azt hogy egy objektívnek hány százalékkal jobb a mélyélesség hatása. Például egy 135mm-es f/4-esnek vagy egy 85mm-es f/2-esnek jobb? Ha tudjátok a képletet vagy egy oldalt amin ezt ki lehet számolni akkor írjátok le, de az is elég hogy melyiknek mennyivel jobb a bokeh-ja. Válaszokat előre is köszönöm.

2016. dec. 22. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez annyira soktényezős, hogy szerintem nincs rá képlet, nem tudod kiszámolni. Egyedül talán az lehet megoldás ha kipróbálod és összehasonlítod. A bokeh nem csak a gyújtótávolságtól és a nyílásviszonytól függ, hanem a lamellák számától és alakjától, a lencsék optikai tulajdonságaitól és méretétől, a mögötte lévő szenzor vagy nyersanyag méretétől és annak tulajdonságaitól is. A mélységélesség hatás mértéke persze egy másik tészta (a kettő nem teljesen ugyanazt jelenti), de arra sincs szerintem képlet.
2016. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez nem olyan könnyű. A crop faktor, lamellák száma, a rekeszérték, stb. Viszont már találtam egy oldalt ami egy grafikonon kimutatja hogy melyik mossa jobban a hátteret, de azért kösz a választ!
2016. dec. 22. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:

"Majdnem mindent tudok a fotográfiáról"


Ezért mocskosul irigyellek. Húsz év tapasztalattal én még nem mernék ilyesmit elmondani magamról...

2016. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Fú, pedig ha tudnád mennyi "nekem Te már nem tudsz újat mutatni" mentalitású arc van a régi motorosok közt. Mondjuk fáj, de már én is lassan tíz éve csinálom. Megöregedtem. :(
2016. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy értem hogy majdnem mindent hogy nagyon sok olyan videót néztem ahol profik, igazi fotóművészek mondták el a dolgokat például Szipál Márton, Balassa László, Tommy Reynolds. #3-as, én nem hogy húsz éve fotózok de még csak 20 sem vagyok. 14 vagyok még csak és 7 hónapja vagyok komolyabban benne ebbe az egészben. Nem úgy értettem amit mondtam hogy többet tudok mint ön, mivel ugye hát 20 év Vs 7 hónap ott egyértelmű hogy melyik nyer. Úgy értettem hogy már sok embertől tanultam, és én nem csak úgy kattintgatok hanem ez a szenvedélyem. Eltúloztam hogy már majdnem mindent tudok, de úgy érzem hogy több dolog van bennem a fotózásról mint az egész éves fizika tananyagról.
2016. dec. 22. 16:31
 6/7 anonim válasza:
Pedig ha tanulnál fizikát, tudnál bokeht számolni. Optika.
2016. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még egy átlagos egyetemi szinten átlagos optikát tanuló sem tud bokehet számolna.

Attól az apróságtól még el is tekintve, hogy az átlagembernek semmi adata nincs egy objektívről a lencsék darabszámán kívül.

2017. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!