Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kültéri állatfotózáshoz...

Kültéri állatfotózáshoz milyen fényképezőgépet és objektíveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is persze van elképzelésem de kíváncsi lennek profibb emberek véleményére is! :)


Imádok állatfotózással foglalkozni, és 3 éve nyövök már egy jobb típusú bridge Fuji gépet.


És ezt "gépcsomagot" úgymond csak kezdésnek ismerkedésnek szánnám. A jövőben is fotózással szeretnék foglalkozni ez már biztos. Mivel 15 éves vagyok ezért nem szeretnék meggondolatlanul dönteni és persze nem mindenre csilliárdokat költeni..


MINDENKÉPP CANON GÉPET ÉS OBIKAT SZERETNÉK

A KÖLTŐHATÁR 250-270 EZER FORINT MAXIMUM

ÁLLVÁNY, NAPELLENZŐ SZÜKSÉGES E?



OBIK: ÉN EGY PORTRÉ ÉS EGY TELEZOOMRA gondoltam, van elképzelésem melyik.


És ha van bármilyen tippetek és esetleg ha szükség lenne egyéb tartozékra nyugodtak írjátok le! :)


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)


2017. jan. 7. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Kültéri állatfotózás?

Nekem ebből az jön le, hogy egy házi állat amit mondjuk egy kertben fotóznak. Erre gondolsz? Vagy természtben, vadállat fotózásra?

2017. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Kültéri állatfotózás" bármi lehet a makrótól a cica-a-kertben-en át az erdei vadfotózáson keresztül a vízalatti fényképekig.


Ha nincs konkrétabb elképzelésed, akkor nehéz bármit is ajánlani. Ha van de azt akarod, hoyg barkóbázzunk, akkor nem. Ha van, csak elfelejtetted leírni, akkor talán itt az ideje.

2017. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először találd ki (vagy fogalmazd meg) rendesen, hogy mit akarsz, és akkor majd lehet róla beszélgetni.

Ez a kérdésed roppant amatőrnek hat.

2017. jan. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fél órán belül 3-an is írtak, de nem válaszol.
2017. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na és? Nem mindenki ül egész nap a gép előtt.
2017. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Értem én de vagy írjon pontos kérdést, vagy azért 5-10 percen belül csak tud válaszolni.

De végülis a jövő nagy fotósával állunk szembe..

2017. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Sok esetben nagyon "ütős" tud lenni egy olyan állatfotó, amely nagyon szűk kompozíciójú, és csak a fej van benne vagy annak egy részlete. Nyilván a szemet kell jól elhelyezni a képen és annak kell élesnek lennie. Ehhez inkább a nagytele tartomány kell, amely 300mm vagy az feletti.

Kérdés a távolság, hogy mennyire tudod megközelíteni az állatot. Egy macskához nem kell akkora tele, de más a helyzet ha állatkertben szeretnél fotózni.

2017. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gorillák fotózásához minimum 600mm-est ajánlok, mert ha megtámad, azzal fejen tudod vágni...
2017. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Canon EOS 1300D és Samyang 135mm f/2. Ez a kombó használható portréhoz, mert nem túl kicsi látószög és állatfotózásra azért mert ahhoz viszont elég nagy (feltéve ha nem a 300 méterre lévő szarvast akarod fényképezni). Mondjuk 3 ezerrel túl mentünk a 270-en de szerintem ezen már ne szarozz. Szóval ez jó lesz, viszont ugye csak manuális minden. A rekesz és a fókusz is.
2017. jan. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BTzone509 ***** válasza:
Canon rebel T3i eleg jo videozasra is. Obi pedig lehetne egy Canon EF 75-300mm f/4.0-5.6 vagy a Tamronnak van hasonlo obija ami aranylag olcsobb es talan jobb is. Tamron Af 70-300mm f4-5.6 autofocus motorral.
2017. márc. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!