Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kompakt/bridge fényképe...

Khaaleesi kérdése:

Milyen kompakt/bridge fényképezőgépet ajánlanátok egy érdeklődő kezdőnek?

Figyelt kérdés
A telefonom kamerája szépen szólva nem alkalmas semmilyen szintű komolyabb fényképezésre, ezért úgy döntöttem hogy beszerzek egy kompakt gépet. Számomra a kifogástalan képminőség, a könnyű kezelhetőség és a vezeték nélküli kapcsolati lehetőség lenne a legfontosabb. Olyan gépet szeretnék, ami sok téren elég jó teljesítményt nyújt (tehát ugyanúgy tudok vele egy szép közeli képet lőni mint egy távoli városképet). 100 000-nél nem hinném hogy szeretnék rá többet áldozni. Köszi a válszokat!!

2017. jan. 8. 13:19
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ezt is nézd meg!


Leica a világ egyik legjobb optika gyártója


2,8 as standard fényerő 600mm es ekv. gyújtótávnál már figyelemre méltó

2017. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

#1 folyt


és a link:


[link]

2017. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem ismertem ezt a gyártót eddig, de ahogy megnéztem árban nem nagyon kompatibilis azzal amennyit én hajlandó lennék rászánni. ráadásul abszolút semmilyen tapasztalatom nincsen még, ezért olyan nehéz megtalálnom a jó gépet.
2017. jan. 8. 14:34
 4/11 A kérdező kommentje:
láttam a panasonicnál olcsóbb gépeket nagyobb megapixellel. mi az ami szerinted jó ebben a gépben?
2017. jan. 8. 14:40
 5/11 anonim válasza:

Wifi nincsen rajta de az csak az elemet zabálja

anélkül is el lehet lenni


A megapixelek előtt meg ne ess hasra mert az a gép amire ennél is nagyobb felbontást írnak az szoftveresen állítja elő a nagyobb felbontást mivel 100 ezer alatt nem kapsz 1/2,33"-nál nagyobb érzékelő lapkát.


Hidd ez a jó optika sokkal fontosabb minta megapixelekkel való zsonglőrködés és a wifi


de a döntés a tiéd! Nézz meg más gépeket is persze!

2017. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Ha találsz 1" vagy annál nagyobb érzékelővel felszerelt gépet akkor persze vedd azt. De nem javaslom az üres megapixel vadászatot.


ezek közül lehet választani

a népszerűségi sorrend is mond valamit az ár/érték arányról...


[link]

2017. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha szánsz rá még 3 ezer forinttal többet akkor Canon EOS 1200D Body használtan (6 hó garanciával) és Canon EF 50mm f/1.8 STM. A Bridge és a kompakt 100 ezer alatt egyáltalán nem teljesít úgy mint egy 100 ezer alatti DSLR. A jobb beépített optikások 250 körül kezdődnek, és #1-esnek: A Leica is tud szar optikát csinálni, nem mondom hogy az ami azon van egy kalap szart nem ér, de akkor is, egyértelmű hogy nem a legjobb lencséket teszi bele egy 100k alatti Bridgebe. Hátrány a Bridge-knél és a kompaktoknál a kicsi szenzor, ebben viszont Aps-C van ami már jóval nagyobb mint az 1/2,3-ados vagy az 1"-es. Igaz, ebben nincsen 600mm-ig terjedő zoom, sőt ez az obi amit ajánlok fix, ergo No zoom, de többre mész ezzel mint egy kompakttal.
2017. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

#7

Volt Leica-s kis kompaktom és a kategóriához képest nagyon szép képeket csinált. Nem az optikája volt a gyengéje, hanem a kicsi lapka. Ahogyan persze ebben a gépben is ugyanakkora lapka van így a kedves vásárlónak kell eldöntenie hogy megveszi e ezt a gépet vagy megtoldja az összeget 15000-rel és azért már kap egy 4/3 ot vagy esetleg APS-C-t


Ami a Canon 1200D-t illeti durván drága. Nemrég 120 ezer volt a MediaMarktban az ára.Mostanra kifutott. Ez annyit tesz hogy 60-70 ezernél nem ér többet, hiába van rá garancia. De persze ha valaki megveszi 103 ezerért akkor annyit ért...

2017. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. 8-as, figyelj nekem 1200D van és 50 ezer volt egy leárazás miatt. Több mint 11 ezer expo van benne és tökéletesen működik, a processzor sem lassú, gyorsan menti a képeket. 103 ezerért objektívval együtt ez nagyon jó vétel és jobb nagyon sok ebben az árkategóriában lévő kompaktnál vagy Bridge-nél. Nem azt mondom hogy nincs ennél jobb kompakt, mert van de az jóóóóval drágább.
2017. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


Az 50ezer csak elírás?

Egy használt cucc az eredeti ár 50-60%-ánál nem ér többet. Ha 120 ezer volt az eredeti ár akkor mind1 hogy te mennyiért vetted.


Igaz Magyarországon a vékony pénztárcák miatt a használt áru túlértékelt helyenként vagy csak a vásárlók tudatlansága miatt...

De ha el tudod adni 103 ezerért akkor egészségedre!

2017. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!