Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon fényképezőre aliexpressr...

Nikon fényképezőre aliexpressről vásárolt dolgokat érdemes rakni vagy csak elrontom velük?

Figyelt kérdés

gondolok itt UV lencsékre, objektívekre, vakukra...

sokkal olcsóbbak és ha másoknak is jó akkor az én gépemnek is, gondolom....

nem vagyok profi fényképész mielőtt valaki kérdezné.



2017. jan. 9. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Tönkre nem teszi a gépedet, de minőségben általában messze elmaradnak az "igaziaktól".
2017. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd, ugyanúgy, ahogy nem vennél meg tőlem aranyárban (1200 dollár) egy három dollárért vásárolt egy unciás aranytömb replikát, hasonlóképpen ne vegyél a Nikonodhoz semmit az aliexpressen.

Már ha a Nikon valódi...

2017. jan. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gergoap ***** válasza:
Pótakksi 7000-ért teljesen jó, igaz tényleg kevesebbet bír, de amíg töltöm a másikat, valamit be kell tenni! Amúgy én Ebay-ről vásároltam rengeteg mindent, kijelzővédő, vaku, nyakpánt, ND1000, polár, protector szűrő, SD kártya. Minden szuperul működik, csak tudni kell mit szabad megvenni!
2017. jan. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

olyasmit gond nélkül feltehetsz az aliexpressről a gépre, ami nem áll a fény és az érzékelő közé (bár azért hallottunk már kigyulladó olcsó utángyártott aksiról is), tehát difúzor/softbox a vaku elé, lencsetag nélküli közgyűrű vagy konverter, és hasonlók nyugodtan mehetnek.



Olyat viszont sosem érdemes, amik gyakorlatilag az objektívre kerülnek (tipikusan szűrők, objektívek, előtétlencsék, optikai elemmel rendelkező közgyűrűk, extenderek, etc).


Ez utóbbiakkal az a gond, hogy gyakorlatilag a 99%-uk borzasztó optikai minőséget képvisel, és még ha ki is lehet fogni 1-1 jó darabot valami egyszerűbb cuccból, akkor is borzasztó nagy a szórás. Találkoztam már olyan olcsó noname kínai színszűrő készlettel, ahol 1db volt, aminek nem volt rögtön 1 sec alatt kiszúrható optikai hibája (pl torzítás, nem egyenletes színezés), azt az egyet már nem nagyon nyüstöltük, hogy mi baja lehet, addigra meguntuk.

2017. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gergoap ***** válasza:
Szrintem ez nem igaz, hogy szűrőt nem szabad venni! Az enyémeket ott vettem az öszeset és jók! Hoya, W-Tianya, Citiwide megbízható. Ezeket ugyanúgy megkapni a magyar webáruházakban is dupla pénzért. Ők is csak Kínából szerzik be. Persze vannak rossz márkák is az igaz, amiket próbltam és nem ajánlok: Kenko, K&F Concept.
2017. jan. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen utolsó... a kínai elvtársak bármire szívesen rászitázzák, hogy valami márkás cucc, és akkor mindjárt azzá is válik, hiszen köztudott, hogy a minőség attól függ, hogy milyen márkajelzés van a cuccon, egy trabantra szerelt mercedes embléma is rögtön 250-es végsebességet biztosít a kocsinak.



A hoya filtereken található "Made in Japan" felirat meg csak viccből szerepel, előbb ők is beszerzik kínából, aztán óvatosan ledörzsölik a Made in PRC feliratot, és újrafestik.


[link]


Aztán ott a szintén japán kenko, akik szintén "ők is csak kínából szerzik be" a cuccot, a japan felirat náluk arra szolgál, hogy a kínaiak tudják, hogy az elkészült holmit japánba kell küldeni


[link]


(a W-Tianya-a meg például eredeti kínai gyártó, a de ugye a kínai gagyizók arról híresek, hogy kínai cuccot nem hamisítanak, tehát ha W-Tianya felirat szerepel a cuccon, akkor biztos lehetsz benne, hogy minőségi...)


Egyébként nem mintha a Made in feliratok sokat számítanának, hiszen lehet kapni 2 milliós rolex órát Made in Swiss felirattal a neten gond nélkül akár 20 ezerért is. Gondolom ennek is az lesz az oka, hogy a rolex kínában gyártat, csak sok a luxusprofit

2017. jan. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szóval jópofa, hogy a kenkot nem ajánlod, mert az vacak... nem lehet, hogy a probléma az, hogy a kenkoval semmi baj nincs, csak vettél valami szutyok hamisítványt, és csodálkoztál, hogy nem működik úgy, ahogy kellene? :)


LOL

2017. jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gergoap ***** válasza:

A hamisítványokat nem egyszerű kiszűrni, de nem hiszem, hogy a Hoya az lenne, így is 10.000Ft egy átlagos szűrője.

Kenko közgyűrűsort vettem, hamar el is adtam, nagyon gyenge műanyag volt, a kontatot sokszor nem vitte át rendesen, a rekeszállító pöcök is rendetlenkedet. Kaptam Kenko 1.4-es telekonvertert, de szerencsére kölcsönbe, mert olyan lágy képet adott, hogy vissza is adtam a tulajnak.

Szűrőt még nem vettem tőlük.

2017. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
pszt! akkor súgok valamit :) Egy rakás kenko cucc valójában csak rebrandelt hoya ;)
2017. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!