Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék elkezdeni partyfotóz...

Szeretnék elkezdeni partyfotózással foglalkozni, de nem tudom milyen setuppal menjek. Maximum 100ezer forint a keretem. Megéri elkezdeni?

Figyelt kérdés
Alapjáraton van egy EOS 100D-m. Tervezek venni egy Yongnuo YN-500EX vakut és egy Canon EF-S 24mm f/2.8 STM obit. Mit gondoltok? Illetve ha elkezdem, valami kis hack a jobb kép elérése érdekében.

2017. jan. 13. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szeretek fix obikkal fotózni, de partyhoz előnyebb egy egy stabis zoom.
2017. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gergoap ***** válasza:

Így van, egy alapzoommal menj, pl. 17-50-el!

Ha vakut használsz nehezebb lesz a gép, én mindenképpen vennék hozzá egy markolatot, stabilabban, kényelmesebben fogod majd, de nem utolsósorban komolyabb fotósnak tűnsz majd! :-)

2017. jan. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg egy 10-18-as nagylátószögű obiról vélemény?
2017. jan. 15. 00:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve még van egy STM-es KIT-be kapott 18-55-öm. Az használható lenne?
2017. jan. 15. 00:15
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

a 10-20 remek objektív,tájfotózáshoz.

Partyhoz a 18-135-öt szoktam.

haverom esküvőhöz esküszik a 24-105re.

sukan használják a Tamron 18-200at. próbáltam, nekem nem jön be. de ha ki tudsz egyet próbálni, lehet, hogy megszereted.

volt egy ősöreg 35-105öm 3,5-4,5öm, régi, de nagyon jó.

20000 körül lehet időnként rátalálni.

az enyém sajnos végkimúlt. élt kb 25 évet.

2017. jan. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

hát nézd, a mai világban a mobilod is elég, ha jó a kamerája, és azzal is uolyan képeeket fogsz lőni, vakuja is van, bár ezt nem javaslom sose inkább egy videolámpa, a vau nagyon el tudja xarni a képet ilyen helyzetben.

téynleg mióta vannak ezek a fantasztikus okostelók, igazából megszűnt a nagy gépek létjogosultsága, egyszerűen nincs értelme. most csak azért h fotósnak nézz ki ....

2017. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a kérdés az, hogy milyen céllal akarsz partifotózással foglalkozni. ha ez csak hobbi, szórakozás, akkor hajrá, próbáld ki, szórakozz, tanulj, fejlődj. kezdd el azt a felszerelést használni, amid már megvan és a tapasztalatok majd megmutatják neked, hogy milyen irányba kell változtatnod, mert ez nagyban függ attól is, hogy te hogyan használod. ahogy minden más területen, a 18-55 kitobi itt is remek kiindulópont. nem azért, mert annyira jó az obi, hanem azért, mert már megvan és ha elkezded használni, akkor megtudod, hogy milyen gyújtótávolságot használsz leggyakrabban, ki tudod vele próbálni, hogy 24-en használva mennyire felel meg és máris tudod, hogy a 24 fix mennyire felelne meg neked, vagy mennyire nem. nyilván fényerőben nem a legjobb a kitobi, azt nem tudod vele kipróbálni, hogy egy 2.8-as mennyivel lenne jobb. viszont 2-8-on (hát még 1.8-on) a mélységélességed is sokkal kisebb, így ha pl. több embert, vagy csoportképet fényképezel a buliban, máris nem biztos, hogy mindenki éles lesz tágabb blendén, szóval a fényerős obi nem biztos, hogy mindig jó. megintcsak attól függ, hogy milyen helyzetben és hogyan használod.

azzal azért érdemes számolni, hogy partifotózásnál különösen gyorsan szaporodnak a gépben az expók és a 100D a legalacsonyabb kategóriában van, a legkevesebb expóra tervezték, vagyis nagyon hamar elérheted, hogy zárat kelljen benne cserélni.


viszont megélhetésként nem ajánlom a partifotózást, mert ez a fotósoknak nem szokott valami nagy üzlet lenni. széthajtod a géped, fejleszted, hogy el tudd végezni a munkát és nem fog belőle soha annyi pénz bejönni, hogy igazán meg is érje. a partifotózás üzletileg csak annak éri meg, akinek fotóznak, nem a fotósoknak. talán kivétel, ha ők adják a felszerelést is, de ilyet nem nagyon szoktak a cégek, ebben a műfajban meg pláne nem.

2017. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!