Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan lehetnék party fotós?

Hogyan lehetnék party fotós?

Figyelt kérdés

A birtokomba került egy DSLR fényképezőgép, és megfogalmazódott bennem, hogy szívesen "csinálnám" ezt a munkát az egyetem mellett Budapesten.

Szeretném kérni nálam hozzábbértő emberek segítségét, hogy egyáltalán milyen úton induljak.

Mint látszik a lelkesedés megvan, csak a tapasztalat hiányzik :D

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 15. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy buliba ahova hivatalos vagy, ajánld fel a szervezőnek, vagy az ünnepeltnek, hogy szivesen fényképeznél, persze ingyen. A képekből rakj össze valami hangulatos összeállítást, mondjuk egy videót zenével, és ezt küldd szét a résztvevőknek. De azt is megteheted, hogy készítesz jó minőségű természetfotókat, vagy fotókat bármiről (persze jókat), és ezeket osztod Facebookon, Instagramon stb, és ha már lesz egykét vállalható anyag, akkor bátran hirdetheted mondjuk a Facebook oldaladon, hogy vállalsz party-fotózást, esküvői fotózást, vagy amit akarsz...


De összességében nincs sablonos módszer. Csinálj jó képeket, és ahol tudod, hirdesd, hogy te tudsz ilyet, ha valakit érdekel, hívjon...

2017. jan. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kitobjektívvel sokra fogsz menni... ami meg kéne hozzá normális objektív, arra veheted fel a DHitelt
2017. jan. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamennyire a photoshop-hoz is értened kell, hogy megfelelően tudd színezni majd a képeket.
2017. jan. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a partifotózás nem egy nagy üzlet (a fotósnak). többszáz/ezer képet le kell adnod bulinként, járkálnod kell az éjszakában a drága felszereléssel, hogy jó minőségben el tudd végezni a munkát költened kell vakura, drágább objektívekre, mégjobb gépre, stb. a munkáért meg nem fizetnek valami jól, mert a partifotósoktól kilóra veszik a képet. a géped viszont amortizálódik a munkában és egy idő után javítani kell majd, amit nem fognak fizetni helyetted.

előnye, hogy ingyen bejuthatsz a bulikba, de bulizni nem tudsz, mert dolgoznod kell, hogy meglegyenek a képek, nem nagyon ihatsz, mert vigyáznod kell a drága felszererelésedre, meg persze a munkáltatód imidszére is, mert ha megtudják, hogy berúgott a fotósuk (persze a mérték is számít), akkor lehet, hogy szépen kirúgnak érte.


ráadásul a partifotózás nem is fotográfiai stílus. a bulikban általában csak egymás melé álló, gépbe mosolyogva pózoló embereket lehet fotózni. ezek a képek a világon sehol egyik fotósnak sem értékesek, csak azoknak, akik rajta vannak a képen. még akkor is, ha híres emberek, róluk sem lesznek soha értékesek a képek.


a partifotózás egyedül a megbízónak érték, mert ez az üzleti modell arról szól, hogy olcsó fotósok aprópénzért ontják a képeket és reklámozzák az adott bulit, vagy partifotós oldalt. a fotós nem alkotó, hanem egy marketing eszköz, aki odamegy, lefényképezi az embert, megmondja, hol lesznek a képek (céges névjegyet ad, vagyis marketing anyagot terjeszt a célközönségnek), ami miatt keresni fogják majd a képet a partifotós cég, vagy a bulihely weboldalán. ennyiről szól a partifotózás. annak jó, aki partifotóst alkalmaz. a fotósnak nem.


de ha minden áron csinálni akarod, csináld, lelked rajta. tíz év múlva gyere vissza és meséld el, hogy megérte-e!

,-))

2017. jan. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
könyörgöm. csak egyetem mellett akarja csinálni, nem parti fotós elhivatottságban szenved :D
2017. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sebaj, majd rájön, hogy egyetem mellett is jobban megéri partifotózás helyett Mekiben sütni a hambit, mert oda nem neked kell befektetned az eszközökbe. de sok sikert!
2017. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalat alapján mondom, hogy tuti biztos, hogy kevésbé élvezné a krumplisütést :D

A kérdésre válaszolva pedig: nem vagyok komoly partifotós, de én szoktam kattintgatni a bulikon. Az egész úgy kezdődött hogy szükség volt valakire, aki fotóz, én bevállaltam. A felkérőnek tetszettek a képeim és nem is volt más alkalmas ember erre a posztra úgyhogy maradtam én. De konkrét tanácsot sajnos nem tudok adni, mert a szervezést igénylő részében nincs tapasztalatom

2017. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!