Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes leváltani a Canon...

Érdemes leváltani a Canon 350D-t valami másra? Ha igen, mire?

Figyelt kérdés

Hobbiból fotózok, és canon gépet szeretnék mindenképp. Szerintetek ez milyen? Én szeretem, de valószínűleg egy újabb azért már jobb. Canon 1300D-t nézegettem. Érdemes lecserélni, vagy annyival nem jobb? Nyitott vagyok bármire, de árban nem mennék sokkal feljebb.


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2017. jan. 20. 15:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem régen kezdtem el, szóval így nincs tapasztalatom. :)
2017. jan. 20. 15:29
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor cseréld le, ha okod van rá. Ha elromlott, vagy konkrétan tudod, hogy milyen funkció hiányzik, milyen feladat elvégzésére nem alkalmas, mire van szükséged, amit ez a váz nem tud. Ekkor már azt is fogod tudni, mire cseréld le.
2017. jan. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Isteni volt az a 350D, egy korszakot nyitott.

Hát, az igazság az, hogy azért a technika fejlődése az könyörtelen, és én azt látom, hogy a mellékesnek, nem fontosnak minősített tulajdonságok is lehetnek mérvadóak. Például egyszer oldalra léptem, a 30D-ről az 1D MK2-re. Utóbbinak az LCD kijelzője egyszerűen siralmasan pici volt, csak merőlegesen lehetett nézni, és oldalra szórt fényt sugárzott, mint Csernobil. Szinte semmire nem használom a kijelzőt, mégis, valahányszor ránéztem, kissé szomorú lettem.

A 8 Mp az igen gondos komponálás esetén elég, amúgy kicsit már kevés - a nagyobb pixelszámú gépek ismeretében. Ha nem volnának ilyenek, csak az 300D és a 350D, akkor jelentős előny volna a 8 Mp a 6 Mp-hez képest. :)

És a max 1600 ISO elég jelentős korlát, ha az ember fényszegény helyen képez. Zajban szerintem a processzor is számít, azért az is fejlődött.


Az a kérdés, mindez neked jelent-e valamit. :)

2017. jan. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!