Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen telefonok csinálnak...

Milyen telefonok csinálnak brutál jó képeket? Telefont vagy fényképezőgépet vegyek? (kiegészítés lent)

Figyelt kérdés

Mondjuk ez csak néhány hónap múlva lesz aktuális, mert addig még spórolni is kell :D


Egy olyan készülékre van szükségem, ami nagyon jó minőségű képet csinál, és nem csak kint, világosban, természetes fénynél, hanem bent is. (Hirtelen ezt a profilt találtam a sok közül, neki pl nagyon tetszik a képminősége: [link] bár szerintem ő Iphone7-et használ)

(és ha már instagramról hozok példát, itt van ez a kép is. Bent készült és nagyon tiszta, szép: [link]


A telefonomat nem különösebben használom, kb csak a messengert, instagramot, gmailt, meg ilyen alap dolgokat ha megyek valahova google maps pl.

Az egyetlen ami nekem nagyon fontos lenne, hogy jó képet készítsen (amire a jelenlegi telefonom - samsung galaxy j5 - nem igazán képes).


Egyelőre azon is dilemmázok, hogy egy jó fényképezőgépet vegyek, vagy egy mobiltelefont?

Nem értek hozzá, de egy jó gépet gondolom már tudnék venni 100k ft körül is, egy teszem azt Iphone7 meg bőven drágább és ki sem használnám.


Ti mit gondoltok?

Köszönöm a segítséget, meg az esetleges útbaigazítást.


2017. jan. 26. 17:54
 1/10 A kérdező kommentje:

És mire a leírás végére jutottam úgy látom sikerült is témát tévesztenem :)

Tehát a kérdés aktualizálva inkább fordított sorrendben szól: Telefont vagy fényképezőgépet vegyek-e? És milyen telefon csinál brutál jó képet, amiről én beszélek?

2017. jan. 26. 17:56
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem inkább fényképezőgépet vegyél, telefonnal sosem fogsz olyan jó képeket csinálni és amiatt telefont venni nem is érdemes. Nem beszélve az optikai zoom-ról pl.
2017. jan. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A telefon nem fényképezőgép. Egy fél ujjnyi kis lencse nagyon kicsi szenzorral nem fog jó képet készíteni.

Egy kezdő dslr vagy egy milc kijön ennyiből szűkösen.

De ez az objektívtől is függ. És pláne a fotóstól...

2017. jan. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Én is inkább egy kis fényképezőgépre hajlok.
2017. jan. 26. 18:15
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem a Fujifilm jó képeket csinál, van aki a Nikon-ra esküszik, és minél nagyob legyen az objektív meg az érzékelő felület.
2017. jan. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az általad linkelt portrék szinte biztos, hogy nem telefonnal készültek.


Mellesleg ilyen kis méretben bármi jól néz ki, főleg, ha utólag rátol az ember mindenféle filtereket, amik manapság oly' divatosak - hogy elfedje a zajt, torzítást, stb.

2017. jan. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen fényképezőgép, nem lehet össze hasonlítani egy telefont egy fényképezőgéppel. Nagyon nagy a különbség, akár kompakt, akár Bridge, akár MILC, akár DSLR, akár RageFinder, akár SLR... Nem lehet összehasonlítani, több tényező miatt is pl: Szenzor méret, maga az optika, fényerő, érzékenység kezelése, és még sorolhatnám. Mindenképpen fényképezőgép nyeri a csatát a telefon ellen, mármint fotózás szempontjából. Viszont nem minden a gépen múlik, a fotós tehetsége is számít nagyon sokat.
2017. jan. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért egy szempontot érdemes figyelembe venni. Tény, hogy a fényképező még mindig sokkal jobb kép készítésére alkalmas, mint a telefon. Én azonban arányaiban több képet készítek a telefonommal, miközben van egy egész jó DSLR-em is. Miért? Egyszerűen azért, mert az van mindig nálam. Szerintem fontos szempont lehet, hogy míg egy telefon bármely nadrág zsebében elfér, addig egy fényképezőt (főleg egy nagyobb, tükröset) már külön táskában kell vinnie az embernek. Pont ezért sajnos sok fényképező végzi porfogóként valamelyik szekrény polcán, mert a kezdeti lelkesedés leapadásával már sokkal inkább macerának tekinti a használója. Főleg, mivel azért lehet bármennyire szidni a körömpiszoknyi érzékelőket, a mobilos kamerák villámgyorsan fejlődnek, és ha nem dolgoznék a gépemmel, akkor komolyan átgondolnám, hogy kell-e nekem kirándulásra, családi események megörökítésére egy téglát cipelnem? Szerintem a választásod során ezt is vedd figyelembe. Mert ugyan igazuk van az előttem válaszolóknak, hogy minőség kérdésében nincs nagyon értelme vitatkozni, de ha 2-3 hónap után polcra kerül, akkor mégis csak ki lett dobva egy csomó pénz.
2017. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A minőség pedig nagyon fontos. Kifejezetten egy ilyen fejlődő technikánál. Épp ezért még a családi képeimet is mindig tükrössel fogom készíteni.

Kicsi gépnek meg tökéletes egy milc. Ha valaki tényleg szeret fotózni akkor egy sima válltáskában elfér. És beüzemelni kb. annyi idő mint a telefont, +5 mp.

"de akkor a mozgó témáról lemaradhatsz..."- igen, de az meg telefonnal úgy s efog sikerülni.

2017. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Canon EOS 5D Mark IV - brutál jó kamera
2017. jan. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!