Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik a legjobb tükörreflexes...

Melyik a legjobb tükörreflexes (DSLR) fényképezőgép ebben az árkategóriában?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pár hónap múlva lesz édesanyám születésnapja.

Nagyon szeret fényképezni, de eddig csak kompakt digitális fényképezőgépei voltak.

Meg szeretném lepni egy (számunkra) komolyabb géppel. kb 200.000 ft-ot tudnék rászánni. A legjobb az lenne, ha ebben az árban benne lenne egy külső vaku, és egy objektív, bár tudom ez lehetetlen. Szóval ha a vaku és az objektív áron kívül lenne, megoldanám(hát ha más is beleadna)

Mivel én nem értek hozzá, ezért ha ráértek tudnátok olyan gépet(esetleg packot, tehát vakuval, objektívvel) ajánlani ami megfelel ennek az árkategóriának, de mégsem "gyerekjáték"? Anyu úgy is beletanulna :)


Illetve egy ilyen felszerelést meg tudtok saccolni, hogy mennyibe kerülne? (ha véletlen lottót nyernék.. :D)

[link]


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. jan. 28. 22:01
 1/7 anonim válasza:

A NikonD3200at ajánlanám:)

Van hozzá obi igy lb 100.000 ft és ha veszel hozzá külső vakut az (legyen a legjobb) az 80E körül van :D és igy megvagy

Meg persze kell táskanmeg kártya bele...ha van közel Nikonos bolt ott mindent eltudnak emellé mondani :D

2017. jan. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kb mindegy, eléggé együtt van a két nagy gyártó, azt nézd meg, hogy a kiegészítők, objektívek terén melyik áll közelebb a szívedhez ha a váz önmagában nem dönt
2017. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nikon, Canon, mindegy. De ha már ennyire szeretnél valami tanácsot akkor szerintem Canon EOS 1300D Body + Canon EF 50mm f/1.8 STM + Yongnuo YN 568 EX II + Vanguard OSLO 37. Ez kB 200 ezer Ft, viszont az utsó pluszban egy táska amiben jó sok hely van a jövőben beszerzendő objektíveknek. Az 1300D-ben sok jó funkció van, például wifi és NFC, az előbbi arra szolgál hogy telefonról is kábeles összeköttetés nélkül tudjuk vezérelni a gépet a Canon saját alkalmazásával. A vaku szinkronban lesz a géppel mert Canonhoz készült de nem ilyen egyszerű a fotózás. Tanítsd meg neki azt hogy mi az a derítő vakuzás, stb. Ezek jó youtube csatornák, mármint ők jól megtanítanak sokmindenre: Budai Petur, DigitalRevTV, Nick Page, Tommy Reynolds, Improve Photography, Serge Ramelli. Amit ajánlok még az két videó: Szipál Márton - Fény Kép Ész és Balassa László - Fotózás a gyakorlatban. Mindkettő nagyon jó, viszont anyukádnak jó sok időre lesz szüksége elsajátítani ezeket az ismereteket, még akkor is ha benne van az hogy meg akarja tanulni. Nem egyszerű de megéri.
2017. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon hálás vagyok, a gyors válaszokért és a segítségért. :)

szét akarok nézni egy szaküzletben is, de először azért gondoltam, arra, hogy itt kérdezem meg, mert ti úgy mondjátok el a véleményeteket, hogy közben nem az a célotok, hogy a legdrágábbat vegyem meg. :D

2017. jan. 29. 08:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy alap váz (az objektívek úgyis fontosabbak)

[link]

Nem tudom mit szeretne fotózni, de pár objektívet ajánlok:

Portré, esetleg kaja-tárgy fotózás:

[link]

Szabadban élő állatok fotózásához:

[link]

Táj-városképek készítéséhez:

[link]

Ezek "márkahű" objektívek voltak, de egy más márkájú obival olcsóbban is kijöhetsz (ott is akadnak bőven jó minőségűek).

Vakuk terén nem vagyok jártas, azt más biztos javasolt már.

Válassz táskát is, 5000 Ft környékén már lehet jó mindenségű, több rekeszeset venni.

Én egy háromlábú állványt (tripodot) is vennék.

Illetve ha inkább a tájfotózás érdekli akkor szűrőket.

A fényképezőgép könnyebb használata érdekében pár könyvet:

[link]

[link]

Ezek kifejezetten a fény helyes használatát "tanítják meg":

[link]

[link]


Nem akarok a pénztárcádban turkálni, de ez egy elég drága ajándék. És a váltás kompaktról tükörreflexesre nagyon nagy. Ha anyukád tisztában van nagyjából a manuális beállításokkal, interneten- könyvekben utánaolvasott oké, de ha nem akkor nem biztos, hogy célravezető. Másoknak is ezt a sorrendet szoktuk javasolni: először könyv-tanulás, később fényképezőgép.

2017. jan. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: egy fotóstanfolyam is nagyon jó ajándék lehet, ennyiből meg nagyon jókra lehet menni.

(vagy egy olcsó DSLR kit+ egy fotós tanfolyam)

2017. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem manapság inkább zoommal kell az átlagembernek kezdeni. Fixeket majd a következő években lehet ajándékozni neki. :)

Zoomból meg a 18-55, az IS-es az jó kezdés (de nem az IS nélküli, bár több változat van, és nem ismerem mindegyiket, de alighanem mindegyik rosszabb minőséget ad, mint az IS-es atyafiak), olcsó is, és az a tartomány úgyis kell bárhová, ami nem a szomszéd hegycsúcson pislogó kisegér.

Na, a 75-300-at én nem ajánlanám. Akkor már inkább az 55-250 IS.

2017. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!