Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyiket fényképezőgépet...

Melyiket fényképezőgépet ajánljátok?

Figyelt kérdés

Canon eos-ek közül szeretnék választani.

Amiket szeretném,hogy benne legyen:

-optikai zoom (lehetőleg 50x-es)

-tükörreflex

-legalább 20megapixel

Makró objektív is eléggé hozzám való,de az nem feltétel.

Szóval melyik a legjobb szerintetek a Canon eos-ek közül?

Tapasztalatokat is szívesen látnék a készülékekkel.

Előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2017. febr. 12. 12:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom, hogy szerintem hogyan lehet elkezdeni a fotózást, mint művészeti ágat.

Fontos, hogy nem a turistafotó-kattintgatásról van szó, hanem hogy valami olyat csináljunk a fényképezőgéppel, ami egyedi és esztétikus.

Azt még hozzáteszem, hogy ettől a legmesszebb a naplementét, meg mindenféle totálisan elcsépelt témát tökéletesen unalmasan lefotózó, majd xy photography facebook-oldalra feltöltő, belépő dslr-t csodafegyvernek, vagy bridge hulladékot dslr-nek gondoló, rosszabb esetben komolyabb géppel rendelkező, "fotós vagyok ember!", intelligens automatában kattogtató, minden fotós könyvet megvásárló, bullshit fotós tanfolyamokra eljáró, zoomaddikt, Canon, vagy Nikon márkahű, totálisan fogalmatlan, rendes fotót még nem is látott figurák állnak, tényleg, ezektől mentsen meg az ég.

Én telefonnal, meg egy retek fotós könyvvel kezdtem, amiben igazából semmi nem volt. Komolyan, 2 oldalon át le van írva, hogyan kösd össze a gépet a PC-vel, amit csak egy egysejtű nem tud megcsinálni, de a kompozícióról, ami a kép talán legfontosabb része, semmi. Valahol a neten ismerkedtem a hármas tagolással, amivel már sokkal érdekesebb képeket lehet készíteni, és sikerült is. Nem voltak olyan rossz képek, de jók sem.

Aztán apám vett egy Olympus MILC-et kitobival. Lenyűgözően gyors volt, wow meg minden, de igazából semmivel sem tudtam vele esztétikusabb képeket csinálni, mint egy fos fixfókuszos telefonnal :D

Egyszer meg csak azon kaptam magam, hogy nem is fotózok. Ez több, mint egy évig így volt, csak közben elkezdtem sok festményt, képet, meg egyéb dolgokat nézegetni. Aztán egyszer egyszer azon kaptam magam, hogy vettem egy 35 millis fix 1,6-os fényerejű 20 dolláros objektívet aliexpressen :D Ez az M4/3-as gépen fix 70 mm. És hűha, sokkal jobb képeket sikerült csinálnom. Egyrészt a fix paraméterek tényleg a kreativitásra sarkallnak, másrészt nagyon fontos, hogy az ember kicsit elsajátítson egy művészibb víziót.

Aztán úgy hozta az élet, hogy gép nélkül maradtam. Szóval vettem vaterán kemény 7 ezerért egy RevueFlex SLR-t 50/1.9-es obival. Most lődözöm az első tekercset, de ha az expót nem baszarintottam el, akkor nagyon jó képeim lesznek :) Az érzés meg elképesztően jó, nagyon jó vele fényképezni. Tényleg teljesen máshogy kezd el gondolkodni az ember.

+1 dolog: ha van valamid, amivel fotózni lehet, akkor próbáld meg a lehető legjobban kihasználni. Telefonnal is lehet remek képeket csinálni. Szerintem jobb egy kevésbé komoly cuccal kezdeni, és ha annak megvannak a határai, akkor lehet továbblépdesni. Mondjuk ezt főleg obiban igaz, azért vázban mindenképp jól jön egy jobb kereső, jobb felépítés. De azt kell mondanom, hogy a legcélszerűbb talán 50 milliről elindulni. Aztán utána rájön az ember, hogy milyen látószögre lenne szüksége, és úgy választ objektívet.

+Még egy: a DigitalRevTV egy remek csatorna a Youtubeon, ha tudsz angolul, érdemes nézni,sok mindent lehet tőlük tanulni.

2017. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat, többen is írtátok,hogy kezdjem az alapoktól,így is volt! Mobilon kezdtem,majd a sulis gépen,majd egy kis saját gépen. De ahogy ti is írtátok "kinőttem" belőle. Lehet,hogy nem a gépek terén vagyok a legprofibb,de szeretnék egy komolyabb gépet.

Azt is említettétek,hogy nem a géptől lesz jó egy kép,ezzel tisztában vagyok. Gondolom megint jönnek majd a lemondó,vagy hazugnak nyilvánító kommentek,DE már a telefonnal csinált első képeimmel is nyertem nem egy versenyen. És pont így jöttem folyamatosan rá,hogy jobb és jobb eszközök kellenének és mivel lehet hogy nem vagyok mindennel 100%osan tisztában,de a 90%át tudom,ezért gondoltam írok ide,hátha a jobbak tudnának tanácsot adni.

És tényleg akik normálisat írtak (az utolsó pár válasz) azoknak köszönöm szépen,akik meg csak a másikon tudnak gúnyolódni,azokat nem tudom megérteni...

2017. febr. 15. 20:27
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul teszed, ha a technikai tudás tekintetében már most megadod magadnak az engedményt, hogy az nem is fontos.

Szerintem azok rossz tanácsok, hogy nem tanuld meg, amit a technikáról meg lehet tanulni.

2017. febr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!