Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgépet ajánljá...

Melyik fényképezőgépet ajánljátok egy kezdő fotósnak? (lent link)

Figyelt kérdés

ezeket néztem ki magamnak de nem tudom hogy melyiket érdemes venni

azt szeretném hogy ne keljen 2 év múlva újabbat vennem

szerintetek melyik a jobb?

1. [link]

2. [link]

ajánlhattok más fajtát is de a lényeg hogy vékony legyen

esküvőkön meg természetben fotóznák



2012. máj. 8. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Hm....fura.. az egyik kétszer annyiba kerül, mint a másik. Azért úgy körülbelül tudhatnád, mennyit szánsz rá. :)


Másrészt én közel 400.000-ért nem ilyen gépeket vennék, főleg, ha munka célra is használod, esküvőket fotózol vele.

400.000-ért már lehet venni egy középkategóriás DSLR-t, (pl. Canon 600D), egy jóféle, az általad linkelt gépeknél nagyobb átfogással rendelkező obival. Pl.: Sigma 17-70 2.8-4.0 OS, HSM ~150.000 Ft, A Canon váz ~180.000 Ft, a maradék 70.000-ből meg egy jó kis rendszervakut.

Mert hát ugye esküvőt nem fogsz fotózni jó minőségben külső vaku nélkül...

2012. máj. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bp1985 ***** válasza:
600d 199.000 a mediába.
2012. máj. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A 600D messze van a középkategóriától, belépő szintű eszköz. A közép kategória a 7D-vel kezdődik amióta a két számjegyű vázakat a 60D szintjére züllesztette a gyártó.


Egyébként nem tudom milyen minőségben szeretnél esküvőket fotózni, de ha szolgáltatóként, akkor ne 400.000-et költs a felszerelésedre mert azzal nem mész semmire. Minimum két váz (egy tartalék), legalább 2-3 fényerős objektív, adott esetben vaku, sok memóriakártya, sok akkumulátor megfelelő táska, derítők, esetleg vaku kell hozzá, és persze megfelelő szaktudás.

2012. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Mert hát ugye esküvőt nem fogsz fotózni jó minőségben külső vaku nélkül..."


Totális tévedés, amióta FullFrame vázat használok nem vagy, csak nagyon elvétve vakuzom. :)

2012. máj. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi köze a FullFrame váznak a vakuzáshoz?
2012. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű, nagyobb a szenzor, kisebb a pixelsűrűség, kevesebb a zaj. Lehet egy APS-C szenzor akármilyen fejlett sokkal kevésbé tűri a magas érzékenységet mint egy FF, nem beszélve azokról a tartalékokról amik egy FF szenzorral készített RAW-ban vannak (dinamika).
2012. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy esküvőnél gyakorlatilag riportfotózol, esélyed sincs beleszólni a fények alakulásába, a vaku sokszor többet árt mint használ(+1 fényforrás,+1 színhőmérséklet, nem beszélve az árnyékokról), hiába exponálsz ki helyesen egy részletet ha másik hatszáz kiég/bebukik, és ha nincs honnan visszahúzni a csúcsfényeket vagy az árnyékokat akkor bizony bajban vagy.
2012. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, persze.. nagy szenzor, kisebb zaj, ez tiszta. De ettől még nem oldod meg a házasságkötő teremben a gyenge megvilágítás okozta problémákat. Szerintem az indirekt vakuzás szükséges...Én nem láttam még olyan esküvőit fotóst (pedig voltam néhány esküvőn), aki nem derített volna, még szabad téren sem. Értem én, hogy a Full Frame váz az ISO 1600-at is simán lenyeli, de az árnyékot nem tünteti el.


Az indirekt vakuzásnál meg persze a plafon színe is befolyásoló tényező, ez igaz. De ez esetben legalább egy diffúzor segíthet.

2012. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szabad téren pláne teljesen felesleges vakuzni, egységes árnyékban kell dolgozni, lehetőség szerint kerülve a déli órákat. A kreatív fotózásnál eleve úgyis segítővel és derítőlappal dolgozol, lehetőleg akkor amikor a nap alacsonyan jár, és használható főfényként, vagy ellenfényként.


Én egy 5D Mark II vázat használok elsődleges váznak, ISO 6400-ról nagyítottam a vele készült digitális fájlokból 60x40cm méretű papírképet probléma nélkül, LR3-al zajt szűrve. Nem mondom, hogy nem jó ha van egy, esetleg több vaku, de inkább a kreatív megoldásokhoz kell mint a fényhiányt pótolni. Egy mai FF váz ISO 6400-on még simán használható képet ad, és azt gondolom, hogy egy magát professzionális esküvői fotósnak nevező, és a munkájáért pénzt elfogadó egyénnek alapfelszereltség is.

2012. máj. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"magát professzionális esküvői fotósnak nevező, és a munkájáért pénzt elfogadó egyénnek alapfelszereltség is."


Ne hidd! Nem minden esküvői fotós ad 1 millát vagy többet egy FF gépért.


Aki például a legutolsó esküvőn fotózott amin voltam, Nikon D300-al nyomta. Ez 3 éves volt, szóval azóta biztos cserélt. Ő pedig egy drága és jó fotósnak számít.

Igaz, a D300-on volt egy 3-400.000-s obi, meg a Nikon csúcs vakuja, szóval összességében a váz, obi, vaku, markolat, diffúzor volt közel 800.000 Ft.


[link]

2012. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!