Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy fotóról meg lehet állapíta...

Egy fotóról meg lehet állapítani hogy milyen típusú géppel csinálták? Tesz valami típusazonosítót gép a fotóba? Vagy ha nem is, van olyan szoftver amivel legalább behatárolni lehet?

Figyelt kérdés
Egyes gépek pl. "szebb" fotókat csinálnak mint a másik, ez alapján lehetne azonosítani.
2017. febr. 14. 12:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Hallottál már az exif-ről?...
2017. febr. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Arról, hogy képben lehet tárolni adatot már olvastam régebben, csak azt nem tudtam meg is teszik e jelenleg. Az efixről most hallok először, utána olvastam, köszi. Olyan szoftverről tudtok amivel olvasni is lehet a képbe irt tartalmakat?
2017. febr. 14. 13:20
 4/26 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, Windowsban egy sima file tulajdonságok panelen is kiírja!
2017. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

egy részét...

ráadásul azt se leolvasható formátumban.

2017. febr. 14. 13:53
 6/26 anonim ***** válasza:

Mint a #1-es hozzászóló írta: a fényképezőgépek mellékelnek a képhez meta információkat - ilyen az EXIF is. Ezt bármelyik jobbacska képnézegető (Irfanview, Xnview)/képszerkesztő tudja olvasni.

De van erre online eszköz is:

[link]

2017. febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
igen de nekem olyan kéne ami változóba olvassa
2017. febr. 14. 15:34
 8/26 A kérdező kommentje:
vagy valami olyan leírás kéne ami azt taglalja, hol milyen formátumban van ez a fotóban. nem pedig az a program ami a felhasználónak rakja csak ki egy ablakba.
2017. febr. 14. 15:36
 9/26 anonim ***** válasza:

Oké, de akkor:

1. Ez egy programozási kérdés, szóval "Ez a kérdés rossz kategóriában van"

2. Milyen nyelven (Python, Pascal, C, C++, C#, Java,...)?

2017. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
sajnos a fotókat nem programozási nyelven tárolják...
2017. febr. 14. 17:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!