Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy fotóról meg lehet állapíta...

Egy fotóról meg lehet állapítani hogy milyen típusú géppel csinálták? Tesz valami típusazonosítót gép a fotóba? Vagy ha nem is, van olyan szoftver amivel legalább behatárolni lehet?

Figyelt kérdés
Egyes gépek pl. "szebb" fotókat csinálnak mint a másik, ez alapján lehetne azonosítani.
2017. febr. 14. 12:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Igen ez az a függvény, ami az Exif információkat kiértékeli és a függvény kimeneteként kiadja.

De az Exif információk között nincs ott a kép jelenlegii felbontása - azt a _ImageGetInfoJPG() függvény csapja hozzá az adatokhoz ez is ezt az Exif-es függvényt használja.


A javasolt oldalon, a forráskód elején és a példában (image_get_info_example.au3) is benne van, hogy a _ImageGetInfo() függvényt érdemes használni, annak kell megadni az állományt teljes elérési úttal, majd kimenetként - sikeres megnyitás esetén - megkapod a kép összes adatát karakterláncként, amit változóban rögzíthetsz.


Ha csak egy adott adat kell, arra ott a _ImageGetParam() függvény, aminek két paramétere van:

* $sData - ez a _ImageGetInfo() kimenete

* $sParam - ez meg a lekérdezni kívánt paraméter - például Width, Height, ColorDepth, Make vagy Model


Én is készítettem egy példát (az állomány elérési útjára figyelni kell!):

http://pastebin[pont]com/wHAben6L

az AutiIt Editorban lefut:

[link]

a felhasznált kép:

[link]

2017. febr. 15. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
ezt nem értem
2017. ápr. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

#22: A kérdező egy adag képről el akarja dönteni, hogy azok milyen fényképezőgéppel készültek.

Ezt a képbe rejtett EXIF-metaadatokból ki lehet deríteni és e feladathoz a kérdező által preferált AutoIt nyelven készült függvénykönyvtár (ezt AutoItben UDF-nek, User Defined Functions-nak felhasználó által definiált függvényeknek hívják) is.

A függvénykönyvtárat az AutoIt szkriptben betöltve és a megfelelő függvényt felhasználva végrehajtható a feladat

2017. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

Nekem csak egy egy kép mérete kellene.

Elvileg itt a válasz:


"Ha csak egy adott adat kell, arra ott a _ImageGetParam() függvény, aminek két paramétere van:

* $sData - ez a _ImageGetInfo() kimenete

* $sParam - ez meg a lekérdezni kívánt paraméter - például Width, Height, ColorDepth, Make vagy Model "

2017. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Nekem csak egy egy kép mérete kellene."

Akkor lekérded a kép adatait a példában látható módon egy változóba:

$aInfo = _ImageGetInfo("C:\Users\User\Downloads\120314-F-FC540-924.JPG")

majd az _ImageGetParam() függvény segítségével - melynek első paramétere az előbb lekért kép adatai a második meg "Width" illetve "Height" - lekéred a kép szélességét és hosszúságát:

$width = _ImageGetParam($aInfo, "Width")

$height = _ImageGetParam($aInfo, "Height")


[link]

2017. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Köszönöm, részben működött.

Azért részben mert a bal oldali netről leszedett kicsi képpel oké, a többi adat is, de a jobb oldali modern fényképezőgéppel készített fotónál semmit nem mutat ki, se a méretet se más adatot a teljes rutin se, pedig a tulajdonságokban mindkét esetben benne vannak az adatok.


Mi lehet ennek az oka?


[link]

2017. ápr. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!