Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhat folyamatosan...

Mi okozhat folyamatosan fagyásokat a gépen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég (kicsit több mint egy hónapja) vásároltam egy új PC-t, ami mint kiderült rendszeresen lefagy. Sajnos vizsgaidőszak alatt nem volt időm használni a gépet ezért nem is vettem észre ezt a hibát. Most viszont egyre gyakrabban előfordul. Sokszor hajlamos megakadni akkor is ha nem fut semmilyen program, de leginkább játék közben jön elő. Ráadásul az esetek többségében akár 1-2 perc is lehet amíg magához dér, de volt már 5 perces befagyás is, ha szerencsém van viszont csak 10-30 másodperc, tehát nagyon változó, hogy mikor és milyen mértékben jön elő. Kezdetben arra gondoltam, hogy nincs fent minden driver, de a VGA driver-ét már frissítettem azt pedig nem tudom, hogy a többi alkatrész esetében, hogy tudnám megnézni, hogy fent vannak e a kellő driverek. Az biztos, hogy nem a proci, memória túlterhelése a probléma, mert azt rendszeresen nézem és sok esetben 10-30%-os kihasználtság mellett jön elő a fagyás, míg olyan játék esetében ami 98%-ot felemészt a CPU-ból, nem jött elő a probléma. Tehát tanácstalan vagyok. Azt majdnem elfelejtettem, hogy a fagyás esetében van, hogy csak a kép mozdulatlan, de a hang rendesen megy tovább, van, hogy a kép és a hang is beakad, néha viszont a gép nem reagál semmire, de a kurzort simán lehet mozgatni. Tehát tényleg elég szokatlan az egész. Legalábbis ilyet még nem tapasztaltam soha, pedig már volt pár gépem.


Van egy másik probléma is, mégpedig, hogy nem ismeri fel a fényképezőgépet a PC, mindig azt írja, hogy hiba lépett fel a csatlakozásnál, ami azért érdekes, mert a fényképező telepítette a szükséges drivereket amikor rá lett csatlakoztatva, de semmi. Eddig minden gépen működött, ezen semmi, ami szintén zavaró. Fényképező típusa Olympos SZ 10. Az biztos, hogy az USB portok működnek, mert a pendriveokat felismerte.


Itt a konfiguráció: Minden alkatrész újonnan lett vásárolva és az iPon-ban szerelték össze.


Alaplap: ASROCK B150M Pro4

Processzór: INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX

Memória: KINGSTON 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FB2K2/16

Videókártya: GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC PCIE

Merevlemez: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

SSD: HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G

Ház: ZALMAN Z3 Plus fekete

Tápegység: BE QUIET! Pure Power 9 400W

Operációs rendszer: MICROSOFT Windows 10 Home 64bit OEM magyar


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jan. 29. 10:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ami a legideálisabb, ha visszaviszed és csinálják meg, mivel garanciális-nem azért veszünk(én nem)új gépet, hogy minden baja legyen.

Amúgy le merném fogadni, hogy a win 10 miatt van.

2017. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem lehetne a w7-et rárakni? Ha ott menne akkor tudnád hogy rendszer, ha nem akkor meg hogy vmilyen hardver.
2017. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Annyit elfelejtettem még hozzátenni, hogy a monitor HDMI D-Sub átalakítóval van összekötve. Tehát a VGA HDMI jelét átalakítja D-sub-ra, hogy a monitor is felismerje. Nem tudom, hogy ez közrejátszhat e.
2017. jan. 29. 10:27
 4/17 A kérdező kommentje:
#2 Sajnos nincs itthon Win7.
2017. jan. 29. 10:27
 5/17 anonim ***** válasza:

Hőmérsékleti vizsgálódás történt?


Ha kibillented belőle a 1060-at és az IGP-t használod, akkor is jelentkezik?


Lehet ez driver, rendszer bármi. Szerintem nézd meg IGP-vel, akkor legalább van honnan elindulni a hibakereséssel.

2017. jan. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A hőmérsékletet, hogy tudnám megnézni?


illetve az elég, ha az integrált kártya alaplapi csatlakozójára dugom a monitort?

2017. jan. 29. 10:33
 7/17 anonim ***** válasza:

A hőmérsékletet bármilyen monitoring programmal:


[link]

VGA:


[link]



Elméletileg elég lehet, ha adja a jelet. Ha nem, akkor VGA alól belépni, elsődlegesnek az IGP-->átdugni. Akkor már mennie kell.

2017. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
..mármint a BIOS-ban átállítani...bocs :)
2017. jan. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A integralt vga ha minden igaz működik, azt még nem tudom, hogy fagy e, de megnézem, illetve a hőmérsékletet is.
2017. jan. 29. 10:41
 10/17 anonim ***** válasza:
Rendben, írd majd be, hogy mire jutottál
2017. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!