Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 1300D DSLR fényképez...

Canon EOS 1300D DSLR fényképezőgép jó-e kutya, kisgyerek, szürkületi tájkép fotózásához?

Figyelt kérdés
Amatőr vagyok, leginkább a kirándulásaim alatt szoktam fotózni, viszont az igényeimet nem elégíti ki a se a telefonom kamerája, se a tizenkét éves kompakt digitális gépem.
2017. febr. 16. 13:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kilences, mondom, hogy amatőr vagyok, tudom, mi az ISO. És ha már ilyen stílusban elmondtad, hogy idióta vagyok, elmondanád, hogy miért válasszam a Bridge-t DSLR helyett? (Mert mondjuk nem tudom, hogy miért jobb az előbbi.)

Tesómnak ilyen gépe van, én nem értek hozzá, de szeretnék már egy tükrös gépet, és azt sem értem, mi értelme van kérdést feltenni, ha minden kérdező egyből hülye is lesz, amiért kérdezni mer.

Vagy ebben a kategóriában mindenki úgy született, hogy vakupapucs állt ki a szájából és csörgő helyett már a záridőkkel játszadozott?

Nem versenyekre vagy kiállításokra szánom a fotóimat, nem sajtófotó kiállításra, hanem magáncélokra. Szeretnék rendesen megtanulni egy tükrös gép kezelését, ami nem azt jelenti, hogy eltekerem az automatát portréra vagy naplementére. Minden hasznos és segítő válasznak örülök, de a kollektív lehülyézésből azt értelmezem, hogy mindenki mindent jobban tud másoknál vagy legalábbis be akarja bizonyítani, hogy úgy van.

2017. febr. 17. 10:21
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

"mi értelme van kérdést feltenni, ha minden kérdező egyből hülye is lesz, amiért kérdezni mer."


Bocs, de már a kérdésedet sem tudtam komolyan venni. Mert hülyeség.

Ha a világ egyik vezető fényképezőgépgyártó cégének a belépő dslr gépe, amit milliók vásárolnak szerte a világon benned kétségeket ébreszt afelől, hogy alkalmas e kutya, gyerek vagy szürkületi táj fotózására akkor nem tudom, hogy mit is gondoljak rólad.

Képzeld el, hogy minden fényképezőgép alkalmas erre a feladatra. Egy tükörreflexes gép meg pláne.

Innentől fogva túl sok komolysággal nem tudtam kérdésedre érdemben válaszolni.

Mivel én a videózást preferálom, így az 1"-os bridge gépek híve vagyok, amiről sok dslr hívő meg van győződve, hogy hulladék. De most erről ne nyissunk vitát.


Szóval vegyed azt a dslr-t, mert mi más jöhetne számításba. De most én mondom, hogy a kit obi egy hulladék, amit évek óta rásóznak az emberekre, de így tudják nyomott áron adni a vázat, az más kérdés, hogy rögtön utánna vehetsz egy jó fix 50mm-est, vagy 85mm-est és akár egy 24-70mm-es obit is a géphez. és még mindíg nincs egy jó teléd... Na ez az üzlet a gyártóknak.

2017. febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem, erre kifejezetten csak is a CaNikon EOS D5 a jó és csak is a CaNikkor EFDX 5.8-3650mm f/0,95-ös a jó, más nem. Ez most komoly? Nem szoktam valakit a tudatlansága miatt hülyének nézni de ez most kivétel. "próbáltam használni manuális beállításokkal, szóval értek hozzá, viszonylag". Én meg profi vagyok mert tudom melyik gombbal kell fényképezni. Most komolyan, jó hogy nem profinak vallod magad ezek után... Te véletlenül nem az az ember vagy aki kiírta hogy milyen fényképezőgéppel érdemes lepkékrt fotózni? Mert kB egy szinten vagyok. Vagy aki kiírta hogy olyan tükrös gép kell neki amiben 50x-es az optikai zoom. És igen, a kérdésre válaszolva: jó lesz az 1300D. Csak meg kell tanulni kezelni.
2017. febr. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Az egész kérdésfeltevésed is egy vicc. Nem is értem, az indíttatást. Gondolkodtam hasonló kérdésen, pl.:


Canon EOS 1300D DSLR jó-e kerge marha, sógor, koma és naplementében lila hagymát pucoló szűz lány fényképezéséhez?


Bár hallotam, hogy a Canon az gyárt jó fényképezőgépet, na de vajon az EOS 1300D az alkalmas e az általam megjelölt témák fotografálására. Mert lehet, hogy nem, és akkor másik típus után kell néznem, ami már alkalmas lehet nekem. De akkor rögtön adódik a kérdés, ha tényleg nem alkalmas a Canon EOS 1300D DSLR az én igényeimnek akkor vajon mire alkalmas , vajon milyen témák fényképezésére lett ez a típus kifejlesztve? Talán gombolyaggal játszó cicákhoz, vagy imádkozó sáskákhoz, 3 éves kor fölötti gyerekekhez?

Borús időben, alkonyatban, sűrű ködben , ónos esőben , ködfátyolban lehet használni?

2017. febr. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Végre itt vagyok. Utólag is elnézést kérek mindenkitől! Ezt a profilt többen használjuk, akik anno egy kollégiumi szobában laktunk, ezelőtt hét évvel. Lehet, hogy hülye ötlet volt, mivel ezt a kérdést nem én tettem fel. Volt egy fotós kérdésem, nem a lepkés, és mivel ugyanaz a felhasználói profilunk, nem látszik, hogy közülünk ki tesz fel éppen kérdést. Ezért mindenkitől, akit negatív megjegyzések értek, elnézést kérek, mert a haverom, aki ezt a fantasztikus kérdést feltette, ezt nem fogja megtenni.


Üdv, Kercza

2017. febr. 21. 16:51
 16/19 anonim ***** válasza:

Nyugi , nem kell mentegetőznöd. Ezen az oldalon kevés a normális ember. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy nincs is egy normális sem. Sőt soha nem is volt itt normális ember. Sőt soha nem is lesz.

És, hogy milyen gépet vegyen az a drágalátos haverod?

Hát pirosat! Nem, inkább kéket, vagy zöldet. Esetleg sárgát. Kutyákat ne fényképezzen, mert harapnak. Kisgyerek meg ráköp a lencsére. Szürkületi tájkép meg halott ügy, nem süt a nap.


Az, hogy külön felhívja a figyelmünket arra, hogy amatőr, ez nagyon hasznos figyelmeztetés. Legalább egyből tudjuk, hogy kivel van dolgunk, nem profi, az jó dolog, mert akkor nem kell tőle félni, hogy véletlenül butaságot tanácsolunk neki. Képzeljük el azt a kínos helyzetet, hogy egy igazi profi tesz fel nekünk kérdést, aki ráadásul nem is figyelmeztet , hogy vigyázz profi vagyok!!!! Abból nagyon kínos szituáció kerekedhet ki, rossz még belegondolni is, Ó jajj!


Az viszont nagyon hasznos információ, hogy a telefon már nem elégíti ki, bár ezt lehet hogy korán állapította meg, főleg ha még nem próbálta a rezgőfunkcióját amivel azért elég sok mindent lehet kezdeni.


A 12 éves gép megemlítése is nagyon hasznos infó arról, hogy már kinőtt egy 2 Megapixeles 2 szeres zoommos masinát aminek már évek óta a szelektív hulladékgyűjők valamelyikében kellene tartózkodnia.


Szóval semmi gond, bátran kérdezzetek, akár hülyeséget is, hiszen azért vagyunk, hogy segítsünk félnótás embertársainknak álmai gépét kiválasztani.

2017. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele, nem akar gépet venni, csak szerinte vicces feltenni egy ilyen kérdést. (Régen poénkodásra használtuk inkább ezt az oldalt.)
2017. febr. 23. 11:19
 18/19 anonim ***** válasza:
Már én is.....:)
2017. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Kezdő DSLR-ben szerintem a Nikon jobb, de ez csak az én véleményem. D3300-as ár-érték aránya kifogástalan, 18-55 és 55-200as objektívvel 180 ezer körül van. Kezdésnek nem rossz és ha tovább akar lépni az ember oda már komolyabb befektetés kell mert az objektívek elég drágák. Még egy gyengébb minőségű is drága.
2017. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!