Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » FinePix S 4500 fényképező...

FinePix S 4500 fényképező gépben a 4db AA vadi új elem 15-20 exponálás után? Ha benne hagyom az elemeket, akkor is lemerül.

Figyelt kérdés

2017. febr. 21. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A merülési idő sok dologtól függ, pl. vakuzol-e és ugye az elemek kapacitásától is.

Viszont a másik, a bekapcsolás nélküli lemerülés érdekesebb lehet: milyen elemek/akksik vannak benne és mennyi ideig tart lemerülnie?

Mert ez lehet komolyabb hiba jele is.


Én S33200-at használok (illetve nem használok, csak van), már nem éppen rózsás állapotú 3 éves AA méretű akksikkal, de egész jól bírja.

2017. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen normális állapot amit a fényképeződ produkál. Ezek a dögök zabálják az elemeket. Azt meg kötve hiszem, hogy hároméves akkuval te fényképezel, kedves válaszoló. Én amikor kísérleteztem akkuval, azonnal kiírta, hogy tartós elemet tessék belémrakni...a többi kamu duma.
2017. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Én amikor kísérleteztem akkuval, azonnal kiírta, hogy tartós elemet tessék belémrakni...a többi kamu duma"


Miért írna ki ilyet? Direkt olyan gépet kerestem, ami AA "formátumú" akksival működik, hogy végszükség esetén tudjak elemet is használni. Igaz elem még nem volt benne, a 4 gyári elem a gyári fóliában benne van a dobozában, ki se bontottam. Van két szett akksi (2*4 darab), egy töltő és működik vígan.

De ez ugyanolyan, mint az autók fogyasztása a közlekedés témában: ha tartok belőle bemutatót, akkor megveszed?

Mert egyébként eladó a masina mindenestől (elcserélném kisebbre - ami elfér a zsebemben - és raw-ban rögzít).

2017. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kizárólag új DURACELL elemeket használok (2024-ig használhatóak)
2017. febr. 21. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Aha.


Közben utánakerestem, nem tudom hogy állsz az angollal:


[link]


Más is járt így (ez a téma konkrétan ezzel a típussal foglalkozik, de a GoPro-tól a profi gépekig mindennel megeshet).

Egy válaszadó bedobta, hogy lehet belső probléma is, pl. vaku kondenzátor - az abban is jelentkezik, hogy a vaku nem fog működni.

Azon kívül a menüben lévő reset-elést ajánlották, illetve a napokra elem/áramforrás nélküli "pihentetést", mint kipróbálható megoldásokat. Esetleg firmware frissítést.

És persze a kamera beállításai is számítanak - ha minden lehetséges opciót használsz, akkor eszi a legjobban az áramot. Sok ki- és bekapcsolgatás, a képek visszanézése a kijelzőn, nagy hideg, ezek úgy általánosságban zabálják a töltést.


Én NiMH akksikat használok, AA méretből a lehető legnagyobb kapacitásúakat.

2017. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezeréves gép, fáradt kondik, fáradt elektronika, esetleg kontaktos érintkezők... én 11 éves gépem is hamar (vaku nélkül sincs meg szerintem a 100 kép) lemeríti a 2900mah-es Vapex akkukat.
2017. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azta, mennyi sötét szakértő :-D

Nem fárad el az elektronika, ez butaság.

A fényképezőbe van egy időjel generátor (kvartz) és egy készenléti áramkör, valamint egy mikro akkumulátor a beállítások megőrzése végett amit folyamatosan tölt és életben tart az elem/akkumulátor. Ezek folyamatosan de lassan meríti a telepet. Kivenni se érdemes hosszabb ideig mert a készenléti mini akku károsodhat hosszabb ideig tartó zéró pihentetés után. Viszont ügyelni kell arra hogy az elemek se merüljenek alá mert kifolyhat.

2018. júl. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!