Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EF 50mm f/1.8 STM vagy...

Canon EF 50mm f/1.8 STM vagy Canon EF 50mm f/1.4 USM?

Figyelt kérdés

Nem régen vásároltam egy APS-C szenzoros gépet, amihez keresek egy portréra is alkalmas objektívet. Ez a kettő jön számításba, viszont nem tudom, hogy megéri-e az 1.4-es dupla ára? Nagyon dicsérik az 1.8-as gépet (40.000 Ft), viszont az 1.4-esről (100.000 Ft) nem találtam jó teszteket. Kezdő vagyok, de szeretném alaposan kitanulni a fotózást, így a későbbiek folyamán is számítanék a jó obira. Tud valaki jó teszt oldalt, ahol érdemleges válasz is van? Ha lehet, magyar oldalt, de ha nincs, külföldi is megteszi.


Pár kérdés még: az 1.4-es már az 1.4-es rekesznél is éles képeket készít? Mert a másik (1.8-as) objektívnél azt hozzák fel a tesztekben hátrányként, hogy csak f/2 körül csinál éles fotókat.

Másik kérdés: az 1.4-es gépen van mélységállító tárcsa. Annak van gyakorlati haszna ezen a gépen? Csak azért kérdezem, mert ha a mélységélességre, mint fogalomra rákeresek, ott sokkal részletesebb beállítású objektíveket mutatnak be példaként. Itt egy link: [link]


Ja, az olcsóbb 1.8-as gépen mélységállító tárcsa hiányában tudunk egyáltalán mélységet állítani valahogy? Akár menüben, akár máshol?



2017. márc. 1. 01:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt olvasgathatsz véleményeket:


[link]

2017. márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt van egy teszt: [link]

a végén írja, hogy nyitva ez sem olyan éles.

A mélységállító tárcsa alatt gőzöm sincs mire gondolsz. Olyan nincs. Az 1.4-esen annyi van, hogy jelzi egy a fókusztávolságot egy kis ablakban. A mélységélességet a blendével tudod szabályozni, a vázon. Régebbi/manuális objektíveken lehet rekeszt állítani az obin.

Az meg, hogy megéri-e neked a több, mint kétszeres felárat az 1.4-es, azt neked kell eldöntened.

2017. márc. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az nem mélységállító tárcsa, hanem mélységélesség jelző beosztás. :)

Jelentősége az autofókusz és a net elterjedésével nullára zsugorodott.

Előbbi van ahelyett, hogy megbecsüljed hová kell tekerni hogy a téma még éles legyen.

Utóbbi meg arra, hogy keress egy mélységélesség számító lapot.

2017. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"az 1.4-es már az 1.4-es rekesznél is éles képeket készít?"


Nagyon régi tapasztalás szerint (már 70 éve leírták fotós könyvekben) általában az objektívek kb 3 fokozatot rekeszelve adják a legjobb teljesítményüket, élességet tekintve.

Nem olyan nagyon régi tapasztalás szerint az említett kettőből az 1,4-es teljesen nyitva is valamivel nagyobb felbontással rendelkezik, mint az 1,8-as teljesen nyitva. Ez az árkülönbség egyik oka. Ajánlom a photozone.de tesztjeit (összehasonlításra leginkább persze csak azonos érzékelős gép mellett alkalmasak a tesztek, de e kettő lencsénél éppen ez meg is van).

2017. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vákaszokat! Hol tudnám, milyen környezetben kihasználni a nagyobb rekeszt? Kicsivel nagyobb, de az ára meg több, mint a duplája. Hobbu szinten is észrevehető a kükönbség, vagy inkább csak profi szinten?
2017. márc. 2. 12:22
 6/7 Zlevii ***** válasza:
Szerintem nem éri meg az 1.4 Én az 50mm 1.8-amat mindig f2.8 ra rekeszelve használom, mérföldekkel élesebb. Valószínűleg az 1.4-est sem használnád 1.4-en, és ahogy teszteket olvasgattam, 2.8-on elenyésző a különbség. Szerintem vedd az 1.8-at, nem fogod megbánni, nagyon jó kis üveg :)
2017. márc. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az 1.8-as mellett fogok dönteni.
2017. márc. 6. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!