Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet körkörös csíkokkal...

Hogy lehet körkörös csíkokkal teli képet csinálni hosszú záridővel?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a sarkcsillagot kell megcélozni, amit én meg is tettem, de olyan egyenes vonalak lettek a csillagok, mintha vonalzóval húztam volna őket. Már eleve feltűnt, hogy nagyon alacsonyan van, ha egyáltalán az volt az. Elvileg az a legfényesebb, nem?


18mm-en készült 30 percig és nem állt teljesen felfelé a gép. Kb a kép 20-30%-át teszi ki a föld. Mit csinálok rosszul?


2017. ápr. 3. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:

"Elvileg az a legfényesebb, nem?"

Nem. A Szíriusz a legfényesebb, de az ritkán látszik. A Magyarországról sokszor láthatóak közül a legfényesebb a Vega. Persze a Vénusz minden csillagnál fényesebb.

A Sarkcsillag (Polaris) a kisgöncöl rúdjának végén látható csillag.

Így tudod könnyen megtalálni: [link]

2017. ápr. 3. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TR75 ***** válasza:

Ha nagyon alacsonyan volt, akkor lehetet a Vénusz is.

A Sarkcsillag a Nagygöncöl hátsó falának meghosszabbításában látszik (4-5x-ös távolságban "felfelé").

[link]

A Nagygöncöl csillagkép ilyenkor szinte pontosan a fejed fölött látható.

2017. ápr. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor egyszerűen csak rossz felé nézett a gép. Köszönöm!
2017. ápr. 3. 02:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt gondold végig, hogy a föld az észak-déli hossztengelye körül forog.


Ennek megfelelően tökéletes köröket akkor kapsz ha télen elmész az északi sarkra és ott pontosan a talajra merőlegesen felfelé fényképezel.


Ha itt fényképezel a talajra merőlegesen, akkor egyeneshez közeli képet fogsz kapni.

Ahhoz hogy körvonalhoz legközelebbi képet kapj itt is északi irányba kell fordítanod a kamerát amennyire csak lehet az északi ég alját fotózd!


Tehát ne a csillagok állására hagyatkozz, hanem vigyél egy iránytűt magaddal!

2017. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És az még hozzáteszem hogy (értelemszerűen) minél északabbra utazol annál jobbak lesznek a körvonalak
2017. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
A déli sark közelében nem ugyanez lesz a helyzet? :)
2017. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


Nem mondtam hogy nem. DE!


Ha végig gondolod a Föld geometriáját akkor akkor beláthatod hogy Magyarországról sokkal jobb felvételeket lehet készíteni északi irányban mint déliben.

2017. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2017. ápr. 3. 14:10
 9/9 anonim ***** válasza:

#2


A nagy göncöl pozíciója mindig változik. Jelenleg az égbolt tetején található míg augusztusban az északi ill. észak-nyugati égbolt alján van. Nem csoda ha nem sikerülnek azok a fotók... :))))))

2017. ápr. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!