Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek az alábbi...

KardosRaul kérdése:

Mi a véleményetek az alábbi képekről?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2017. ápr. 10. 14:41
1 2
 1/19 anonim válasza:
A holdas fás kép nagyon jó, Te fotóztad?
2017. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Photoshop vs Lumix?
2017. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A HDR nem erre való. Aurás, rossz nézni.
2017. ápr. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A teliholdas és az aranyesős kép egész jó. Abban az irányban kell fejlődni.
2017. ápr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne definiálni hogy mire való a HDR....
2017. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen én fotóztam az összeset.
2017. ápr. 10. 15:37
 7/19 anonim ***** válasza:
1000 meg 1 ilyesmi kép kering a neten. Neked, családnak szép, meg tuti képek, de ennyi, itt meg is állt a dolog. Manapság már ritka az, hogy rámondjuk egy képre, hogy na ez de jó.
2017. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#5: Maga a név definiálja.
2017. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az előre jutni kívánó fotósoknak szomorú hír, amit #7 ír. Elmúltak a filmes idők, mikor valaki lefényképezett egy virágot, a virág rajta volt a képen teljes egészében, éles volt, színhelyes volt, netán élénk színei voltak, és ezzel az ember már kitűnt egy 300 fős üzemben. :)

Az a fotóson múlik, hogy ettől elkeseredik-e, vagy sem, saját örömére tovább fényképez-e, vagy sem. A világhírnévhez még sok minden kellene.

Viszont, bocsánat, a két motoros képen még a kifogástalan munka szinthez is javítani kellene. Az elsőnél az ember és a motor is sötét. Már, ha az a kettő a főtéma, mert háttérnek meg csak túl hangsúlyosak. A második emellett még nekem inkább átlagszürke, mint fekete-fehér. Ezeknél a megoldás a derítés lett volna, meg ha valaki elég jól tud képjavító szoftvereket kezelni, akkor a sötétek világosítása.

2017. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, kérdező, javasoltuk neked már korábban is, hogy ne ilyen légypiszoknyi kis méretben mutogasd a fényképeidet, ha azt akarod, hogy komolyan vegyenek. Ez nevetséges, ez vicc, ez semmire nem jó. Ilyen kis méretben még az is kinéz valahogy, amit a macskám visszaöklendez. Főleg, ha rányomok egy HDR-effektet.


De hogy a képeidről is szó essen:


1: A téma alulexponált, az égbolt kiégett. Derítés, átmenetes ND szűrő. A bal oldal értelmetlenül üres.


2: Túl szürke, túl szűk, valahogy nem áll össze képpé.


3: Ez olyan kilencvenes évek. Téma középen, háttér fekete-fehér (vagy inkább szürke). Nagyon kilencvenes évek.


4: Még akár érdekes is lehetne, engem nagyon zavar a háttér, jobban elmosva talán ütősebb lehetne.


5: Érdekes természeti jelenség, a fa sziluettje kimondottan jót tesz a képnek, ez akár még jó is lehetne, ha úgy egyébként látnám a képet is, nem csak ilyen előnézet-méretben.


6: A túlzásba vitt HDR mintapéldája. Teljesen természetellenes színek, ronda halo, nagyon nem gyere be.

2017. ápr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!