Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a véleményetek az alábbi...

KardosRaul kérdése:

Mi a véleményetek az alábbi képekről?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2017. ápr. 10. 14:41
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Itt az 5. nagyobb mérteben: [link]
2017. ápr. 11. 18:01
 12/19 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy a HDR nem feltétlen tesz jót a képeknek, és, hogy más technikai problémák is jelen vannak (életlen, bebukott beégett... stb.), de szerintem nem is ezek a fö gondok. Az összes kép jellegtelen, tartalmatlan... Nincsem mondanivalójuk, hangulatuk. A makrók a legjobb példák erre. A második motoros kép is ilyen, de az ráadásul életlen is. Én az elsöt érzem a legtürhetöbbnek, de az sem jó. A nap beégett, az ember a motoron nem látszik igazán jól...


Egyszóval, még van hova fejlödnöd...

2017. ápr. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Tudnál nekem te mutatni a képeidből, hogy tudjak fejlődni?
2017. ápr. 15. 13:10
 14/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, ebbe az irányba ne menj el. Senkinek nem kell szakácsnak lennie ahhoz, hogy azt mondhassa, ez a spenót finom.

Hála a netnek rengeteg kép elérhető, tanulhatsz eleget.

2017. ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jók, élettel teliek.
2017. ápr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az a lényeg hogy csináld tovább ahogyan te érzed, hogy az neked tetszik! Törekedj arra, hogy a megismételhetetlen pillanatokat ötvözd a stílusoddal! Az elméletek olyanok, hogy érdemes őket tanulmányozni és gyakorolgatni, hogy aztán leülepedhessen benned az, ami le akar ülepedni a többit meg felejtsd el!


Nekem volt egyszer egy drámai hatású képem, amin egy ugrifüles fényképész kiszúrta, hogy nem vízszintes a horizont. Bogarat ültetett a fülembe, ezért vízszintbe forgattam a képet és nagyon iskolás hatású lett tőle az egész.


Tehát recept nincs! Csináld ahogyan érzed, hogy az jó és tapasztald ki, hogy mi a te utad!

2017. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 12-es válaszoló, az akinek a véleményével problémája volt a kedves kérdezőnek. Neki privátban elküldtem a képeimet, továbbra is várom a válaszát.


Az előttem hozzászóló válaszoló felvetett egy gondolatot, miszerint magunknak, ne a tömegeknek feleljünk meg. Ezzel teljes mértékben egyet tudok érteni, viszont szerintem, abban az esetben, ha valaki (például a kérdező) nyilvánosan megosztja a képeit, sőt, még véleményt is kér róluk, akkor már sokkal inkább másoknak akar/próbál megfelelni. És igen, nem árt, ha a saját stílusa jellemző képeire (vagy bármilyen más munkájára), viszont már azzal is számolni kell, hogy mire van igénye a közönségnek. Nekem, mint egy potenciális követőnek, kritikusnak, kikérte a véleményemet ezzel a kérdéssel, és igen, nekem nem tetszettek a képei, a stílusa. Úgy gondolom, nem korrekt a kedves kérdező részéről, hogy ezért nekem visszaszól, számon kér tőlem valamit. Ezt egy esetben tudnám elfogadni, mégpedig, hogyha trágár, rágalmazó stílusban tettem volna ezt. És szerintem nem így történt...

2017. ápr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"miszerint magunknak, ne a tömegeknek feleljünk meg. "


nem mondtam ilyet, de persze élesen nem is cáfolnám.

Azzal egészíteném ki hogy a művészet valahol mindig szól a közönségnek is.

És hangsúlyozom hogy nincs recept. Elhangzott már itt is hogy micsoda dolog a HDRs aura. (persze az nem is HDR de mind1) Nekem van olyan fotóm ami nagyon tetszett a többségnek, pedig brutális aura van rajta, de néhány szaki köti az ebet a karóhoz hogy az csúnya és micsoda dolog az. A pszeudóHDR pl pasztelossá teszi a színeket és az is természetellenes mégis vannak elismert fotósok akik sportot űznek belőle. Na ennyit a szabályokról...

2017. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha gondolod küldök linket a képeimhez, de hidd el, azok sem illenének egy tankönyvbe. Viszont egy a tankönyvek utasításait lépésről lépésre követő fotós képe is lehet szar, és egy őket nem követő fotósé is.
2017. máj. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!