Hogy fotózzak, ha nincs pénzem gépet venni?

Figyelt kérdés

szeretnék fotózni, de nincs több százezrem egy jó gépre.


mit csináljak?


amíg lesz, próbáljam mobillal,


tudom, h. nem versenyezhet egy nagy géppel, de nem tudom, mit tehetnék?



#fotóznék
2017. ápr. 13. 12:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek akarná a záridőt állítani. ISO-val is szépen kézben lehet tartani a dolgokat, ha kell (a legtöbb telefonban lehet állítani), autófókusz meg van, modern telefonokban ráadásul elég gyors is. Sőt, vannak mobilok, amin teljeskörű manuális lehetőségeket + RAW felvételt is kapsz.
2017. ápr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Hát nem tudom záridővel/fókusztávval való játék hiányában mire megy a telefonnal való "fotózgatással"."


Olyan apróságokat, a fotózás szempontjából szinte jelentéktelen nüanszokat azért talán lehet gyakorolni, mint kompozíció, világítás, sőt, lehet, hogy érdekes téma sem csak akkor adódik, mikor milliós gépet fog a fotós.


Persze tudom, sok pistikefotografinak az adja a fotózás savát-borsát, ha teljes manuális módban fotózhat, függetlenül attól, az adott téma és a körülmények megkövetelik-e. De hát valamit valamiért.

2017. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Használtan ki lehet fogni nagyon jó cuccokat.

A másik pedig hogy lehet kompromisszumokat is kötni.


4/3" is teljesen megfelelő hobbi szinten; teljesen "versenyképes" az APS-Cvel és az ára kb.a 2/3a ha ügyesen megválasztod hogy mit veszel.


Múltkor egy pár száz expós Lumix kittet láttam kevesebb mint féláron hirdetve (eredeti ár 240 000 hirdetve 105 000HUF). És véletlenül tudtam meg hogy csak megunt cucc volt majdnem teljesen újonnan. Tehát nem kell több százezerért gépet venni ahhoz hogy versenyképes legyél a Canonokkal.

2017. ápr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!