Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Belépő szintű DSLR fényképező...

Belépő szintű DSLR fényképező megfelelő lehet családi videók rögzítésére? (otthoni felhasználás, kirándulás, utazás)

Figyelt kérdés

Megfogalmazódott bennem az elvárás, hogy jó lenne egy fényképező és egy kamera is. Nézegetem a Nikon D3300 (18-55) fényképezőt. (erre a célra szánt keretem kb. eddig tart, 140e). Néztem, hogy páran fényképezővel készítenek videót és úgy gondoltam, hogy akkor inkább 1 eszközbe ruháznék be.


Nem ismerem a gépeket és nem találtam semmit arról, hogy pl. milyen hangot rögzítenek alapból a beépített mikrofonnal mennyire lehet megfelelő, továbbá van e benne optikai képstabilizátor (laikus amatőr vagyok ezen a téren).



2017. ápr. 16. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Canon 70D
2017. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi de Canon 70D, objektívvel 350-400e írtam, hogy belépő szintek között nézegetek, 140-150e van erre a célra.

Nincs szülségem 500e gépre, nem vagyok profi dísznek meg drága.

2017. ápr. 16. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Igaz, bocs tisztelt kérdező, profi gépre gondoltam, és Te egy egyszerűbbet.

Én a mobilom használom erre, az is elég profi képeket csinál.


Nálam a profi gép amibe szerelmes vagyok.

A Canon és a Nikon.


Csak sajnos ellopták a szuper Canonom.

Így most két egyszerű, de elég jó képeket készítő gépet használok.

Szerényebbek, de totál éles képeket csinálnak.

Kompaktak, nem DSLR-ek.

Bocsi, kihagytam, hogy olcsóbbat szeretnél.

2017. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A Canon EOS 1300 is néztem csak 1 év garancia kicsit eltolt a Nikon által nyújtott 3 éve felé. (laikusként)


Viszont a másik kérdésemben tudtok segíteni? Videó készítésére mennyire alkalmasak ezek? van hang? / hang minőség elfogadható?


Köszi!

2017. ápr. 16. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:

A Canon és a Nikon is nagyon profi videót készít.


A Canonnál ara figyelj, hogy a legjobban sikerültek,

a 3 számjegyűek.

Pl. EOS 560D

De az nem olcsó.

Nekem az 240e.-be került az összes optikával, szatyrostól és vakustól amit elloptak.


Neked valószínű Automata kompakt gép kellene.

Azokkal is lehet jó képeket csinálni, ha jól állítod be az opciójukat a menüben.

Akkor megúszhatod 45-50-vől.

DE javaslom, egy fotó szakkört ne hagyj ki.

Akkor a kompakt géppel is elég profi képeket tudsz makrózni, vagy fotózni.

A fotózás az egy tudomány, megér egy iskolát.

Legalább alapismeretekből.

Zár rekesznyílás, fókusz,ISO, fény és fehér egyensúly, vaku használat, stb, egy jó kép szakma. Nem csak úgy össze-vissza nyomkodjuk a gombokat, hátha sikerül.

(amit írtam is, hogy ellopták).

2017. ápr. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kompakt gépek nem annyira nyerték el a tetszésemet volt minden féle, panasonic, Nikon, Sony,... Nikon 3 év után meghalt az objektív motorikája, Sony nagyon kicsi nagyon kompakt nem is tudom merre van, panasonic bírta legtovább szinte elsők közt vettem 10+éve de kinőttem. Volt egy kölcsön Fuji bridge az nagyon gáz volt 1 hétig volt nálam nyaraláson de nem volt okés.


150 tényleg a plafon erre a sztorira részemről, fotós iskolába meg már nem az én világom... az egész történet abból indult, hogy kellene venni fényképezőt meg videó kamerát is és szeretném megúszni 1 eszközzel ezt a műveletet, hogy a családi eseményeket az utókornak el tudjam tenni.


Nem hiszem, hogy több objektívet fogok venni / hordani hozzá, egy 18-55 el vagy 105 el elleszek... ennyire nem vagyok "fotós beállottság" tényleg pusztán praktikus használati eszköznek szeretném, ami 1 magában mindenre jó lehet még ha nem is tökéletes az én felvételeimet nem szakértők fogják elemezni, nem akarok Robert Capa lenni.

2017. ápr. 16. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:

A Lumix G6 ugyanakkora felbontást tud videóban mint a belépő dsrlek, fényképezésben ellenben kevesebbet, viszont egy sokkal nagyobb tudású gép. Ráadásul 50 kép/sec-os képfrekvenciával rögzít.


Jó minőségű szetereó beépített mikrofonnal rendelkezik.

Külső mikrofont viszont horror áron vehetsz hozzá.


Érdemes megnézni mit tud...

2017. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Használtan ez a 700D megégeti vagy lutri (laikusként inkább ne hasznàltazzak)?


[link]

2017. ápr. 16. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!