Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Szerintetek ki fognak halni a...

S55 kérdése:

Szerintetek ki fognak halni a GPS-ek?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikor, ha nem, mi az érv az ellen, hogy telefonokat használjunk helyettük?

2017. febr. 6. 21:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Majd pár millió év múlva fognak kihalni amikor már fejlettebb technológiát találtak fel.
2017. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
64%
Tudod, én úgy vagyok vele, ha gyújtóst vágok, akkor legyen egy jó kis fejszém. Ami arra való. És ne lehessen vele lőni, meg radírozni. Azt tudja tökéletesen, amire tartom.
2017. febr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi bajod van?
2017. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baja, csak gondolkozik, nem eszi meg a marketingmaszlagot.
2017. febr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 veterán vas ***** válasza:
41%

Bizony, ki fognak halni!

Ugyanis mindenki -újra- megtanul majd térképet olvasni, továbbá a nap és a csillagok állásából tájékozódni.

Az egészségügyi vizsga mellett, az indián nyomkereső tanfolyam is a jogosítványszerzés feltétele lesz.

Na, lehet kezdeni!

Első lecke: a moha, a fa északi oldalán van..... ;)

2017. febr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

Majd akkor ha a telefonos GPS is ugyanazt tudja amit az arra tervezett GPS készülék,mert egyenlőre az azokban levő chipek azt tudják amit a ~10 évvel ezelőtti készülékekben lévők.

Pl.már egy 20.000 Ft-os GPS-ben is 66 csatornás vevő van,egy telefonban meg 15-20-30,ha egyáltalán utána tudsz nézni mert többnyire nem reklámozzák a különbséget...

2017. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbízható működést szeretnél, akkor nem bízod magad mobiltelefonban lévő GPS vevőre.

Még mindenféle támogatás mellett (AGPS, cellainformáció) sem hozza azt, mint egy célhardver.

Városi, magas házas környezetben igen könnyen zavarba jön.

10 éves célhardverem még mindig jobb, mint egy mobilban lévő.

És ez nem részrehajló megállapítás, mert a számok (szemek) nem hazudnak. Volt, hogy egyszerre 3 működött teszt jelleggel.

Mindegyik logolja az utat, ezt rátéve egy GoogleEarth térképre, nem kell nagy tudás hozzá, és szemmel látható a különbség...

Amíg ezt nem érik el a mobilok, addig hozhatnak nekem bármit.

2017. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos azt kell mondanom hogy igen. A GPS navigáció hátterét adó műholdak üzemideje véges, az, hogy jelenleg is vannak, az elsősorban a hadseregek számára fontossága miatt van. Amúgy ha találnak más módszert a helymeghatározásra a műholdas pozíciószámításon kívül, akkor a jelenleg ismert GPS-nek annyi. Szerintem.
2017. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik nem fogalmaztam jól mivel sokan félreértették a kérdést. Így talán pontosabb: a telefonok fel fogják váltani a hagyományos GPS készülékeket?

#6 #7 És szerintetek ez a különbség nem tűnhet el néhány éven belül?

2017. febr. 7. 00:14
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálam már vagy 5-6 éve sikeresen leváltotta a mobil. Amióta korrekt mobilalkalmazások segítségével lehet navigálni és nem kell térképfrissítésekért fizetnem azért hogy évente 3 alkalommal használjam, számomra tökéletes alternatíva lett.
2017. febr. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!